Podobnie jak przed tygodniem

• autor: lukas385, 2016-04-10 12:00

W spotkaniu 19 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 9 kwietnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Kłodzku z miejscową Nysą 2:2, choć do przerwy prowadził 2:0, tracąc bramki na wagę zwycięstwa w 75 i 85 minucie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Bartkowiak, oraz Bartosz Chabrowski. Czytaj ”więcej>>”.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już po chwili mogli prowadzić 1:0, jednak mocny strzał zawodnika Nysy zatrzymał się na naszej poprzeczce. Po początkowej przewadze miejscowych coraz śmielej zaczęli sobie poczynać podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i w 14 minucie objęli prowadzenie. Domian Kraus wrzucił piłkę w ole karne z lewej strony. Najszybciej do futbolówki ruszył Michał Bartkowiak i uderzeniem głową pokonał golkipera kłodczan. Po tym trafieniu nasz zespół prezentował się już dużo lepiej od rywala, dłużej utrzymując się przy piłce i rozbijając ataki Nysy. Co więcej, Zdrój raz za razem zagrażał bramce gospodarzy czy to po wrzutkach z bocznych sektorów, czy też po atakach środkiem. Kiedy wszyscy czekali na koniec pierwszej odsłony jedlinianie podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym Maciej Piwoński dograł futbolówkę w kierunku Bartosza Chabrowskiego, który silnym uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w bramce Nysy. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą odsłonę tego pojedynku i po 45 minutach Zdrój prowadził w Kłodzku 2:0.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do odrabiania strat i już po kilkudziesięciu sekundach powinni zdobyć gola kontaktowego, jednak zawodnik z Kłodzka uderzył z najbliższej odległości w bramkarza Zdroju, Arkadiusza Wtulicha. Później zespół z Kłodzka, mimo że posiadał optyczną przewagę nie był w stanie zagrozić naszej defensywie. Zdrój w tym momencie starał się wychodzić z szybkimi kontratakami z których jednak nic nie wychodziło. W końcu, na kwadrans przed końcem Nysa zdołała złapać kontakt. Nieprawidłowo powstrzymywany w polu karnym był gracz z Kłodzka i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Chwilę później piłka zatrzepotała w siatce Zdroju po skutecznie wykonanej jedenastce. Po tym trafieniu nasz rywal dążył do wyrównania stanu tego pojedynku i w 85 minucie dopiął swego. Błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy kończy się dla Zielono-Czerwonych faulem 20 metrów od naszej bramki. Do piłki podszedł zawodnik Nysy i bardzo ładnym i precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę nad murem i wyrównał stan meczu. Do końca spotkania obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ostatecznie bramki nie padły i Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Kłodzku z miejscową Nysą 2:2.

Po raz drugi z rzędu tracimy 2 oczka. Tak jak w spotkaniu z LKS-em Gola Świdnicka, tak teraz prowadziliśmy dwoma bramkami i nie potrafiliśmy dowieść korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. Jednak z drugiej strony po raz kolejny trzeba szanować punkt, zdobyty na trudnym terenie, jakim bez wątpienia jest Stadion w Kłodzku. Wszyscy nasi zawodnicy włożyli bardzo dużo serca w to spotkanie i za to należą się im ogromne brawa. Podziękowania oczywiście kierujemy również do naszych kibiców, którzy zjawili się na tym wyjeździe. Teraz przed Zielono-Czerwonymi mecz z zajmującą ostatnie miejsce w ligowej tabeli Polonią Bystrzyca Kłodzka, która w tym roku pokazuje się z dobrej strony. Wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Początek w sobotę, 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 16:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju.

Nysa Kłodzko – Zdrój Jedlina-Zdrój 2:2 (0:2)
0:1 14' Michał Bartkowiak
0:2 42' Bartosz Chabrowski
1:2 75' Tomasz Pierzchalski (k)
2:2 85' Jarosław Dędys

Zdrój: 30. Arkadiusz Wtulich, 16. Piotr Siara, 5. Maciej Kwiatkowski, 7. Bartosz Chabrowski, 6. Damian Kraus, 9. Michał Bartkowiak (77' 18. Ireneusz Włochowski), 2. Václav Pohl, 8. Maciej Piwoński, 10. Dominik Dudek, 3. Łukasz Samiec, 17. Dawid Skarbiński (65' 11. Paweł Zasada). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Piotr Zieniewicz (Kolegium Sędziów – Świdnica).