Koniec bystrzyckiej klątwy

• autor: lukas385, 2016-04-21 22:00

W meczu zaległej, 17 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w środę, 20 kwietnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Bystrzycy Górnej miejscowy LKS 2:0. Bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobyli Bartosz Chabrowski i Maciej Piwoński. Czytaj ”więcej>>.

Od początku spotkania to Zdrój prezentował się lepiej od swojego wyżej klasyfikowanego rywala. Zielono-Czerwoni starali się raz za razem zagrażać bramce miejscowych i po niespełna kwadransie objęli prowadzenie. Piotr Siara wrzucił piłkę z prawej strony pola karnego, a najwyżej do futbolówki wyskoczył Bartosz Chabrowski i uderzeniem głową otworzył wynik tego spotkania. Po strzeleniu bramki nasz zespół wcale nie cofnął się do defensywy i skutecznie rozbijając ataki LKS-u, sam starał się podwyższyć prowadzenie. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się jednobramkową zaliczką jedlinian najpierw Łukasz Samiec minimalnie pomylił się strzelając z ostrego konta, później Dawid Skarbiński trafił w poprzeczkę, a na końcu Bartosz Chabrowski zgrał piłkę przed pole karne do do Macieja Piwońskiego, a ten huknął z woleja i futbolówka chwilę później zatrzepotała w bramce LKS-u. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i Zdrój prowadził w Bystrzycy Górnej 2:0.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli bystrzyczanie, jednak z ich ataków niewiele wynikało, ponieważ bardzo dobrze pracowała cała nasza drużyna i skutecznie oddalała zagrożenie spod własnej bramki. Najgroźniej było po rzucie wolnym z okolicy 20 metrów, jednak fenomenalną interwencją popisał się golkiper jedlinian, Bartosz Walusiak. Zdrój również miał swoje okazję, a najlepszej z nich nie wykorzystał wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Marcin Kobylański, który zbyt długo czekał z oddaniem strzału w sytuacji sam na sam z bramkarzem i na nasze nieszczęście uprzedzili go defensorzy LKS-u. Do końca meczu emocji było jeszcze sporo, jednak bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój ostatecznie pokonał w Bystrzycy Górnej miejscowy LKS 2:0.

Co tu powiedzieć? W końcu, po trzech porażkach 0:1 udało się pokonać bystrzycki LKS. Wszystkim naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za pot, krew i serce, jakie zostawili na Stadionie w Bystrzycy Górnej. Wygraliśmy na bardzo ciężkim terenie z bardzo dobrą drużyną, która nie bez powodu walczy jeszcze o awans do IV ligi. Jednak gospodarze w tym meczu nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a nasz zespół skutecznie niwelował wszystkie ich atuty. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo drużyna. Dziękujemy również naszym kibicom za obecność na tym ciężkim dla nas meczu. Teraz przed Zielono-Czerwonymi chwila przerwy i już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia 2016 roku kolejne starcie o punkty. Zdrój znowu pojedzie na wyjazd, tym razem do Świdnicy na mecz z rezerwami występującej w dolnośląsko-lubuskiej III lidze Polonii-Stali. Początek meczu na Stadionie w Świdnicy punktualnie o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

Zaległa, 17 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
LKS Bystrzyca Górna – Zdrój Jedlina-Zdrój 0:2 (0:2)
0:1 13' Bartosz Chabrowski
0:2 44' Maciej Piwoński

Zdrój: 1. Bartosz Walusiak, 16. Piotr Siara, 7. Bartosz Chabrowski, 5. Maciej Kwiatkowski, 6. Damian Kraus (88' Daniel Procyk), 17. Dawid Skarbiński (77' 11. Paweł Zasada), 10. Dominik Dudek (70' 9. Michał Bartkowiak), 2. Václav Pohl (89' 4. Patryk Gu), 3. Łukasz Samiec (60' 15' Marcin Kobylański), 8. Maciej Piwoński (87' Ireneusz Włochowski), 19. Jarosław Piątek. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Tomasz Szempruch (Kolegium Sędziów – Kłodzko).