"arts68"

Aktualności

Dobra passa trwa

• autor: lukas385, 2016-05-01 11:00

W meczu 22 kolejki rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę, 30 kwietnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością zespół Skalnika Czarny Bór 2:1. Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Łukasz Samiec. Czytaj ”więcej>>”.

Od początku meczu do ataków ruszył Zdrój, który raz za razem stwarzał zagrożenie pod bramką gości. Wysiłki naszego zespołu zostały wynagrodzone w 12 minucie spotkania. Dawid Skarbiński wykonywał rzut rożny z prawej strony i do wrzuconej przez niego piłki najszybciej doskoczył Łukasz Samiec, który silnym uderzeniem otworzył wynik tego meczu. Po objęciu prowadzenia Zielono-Czerwoni nadal atakowali i chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Skalnik oprócz długich piłek z obrony na swojego wysuniętego gracza nie miał pomysłu, aby sforsować defensywę. Zdrój podwyższył prowadzenie w 32 minucie. Bartosz Chabrowski zagrał prostopadłą piłę do Jarosława Piątka, który najpierw minął bramkarza, a następnie podał futbolówkę do Łukasza Samca, który z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie jedlinian. Do końca pierwszej połowy bramek już nie było i Zdrój prowadził ze Skalnikiem 2:0.

Po zmianie stron nadal zespołem lepszym był Zdrój, który kontrolował przebieg spotkania i dalej stwarzał zagrożenie pod bramką gości. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Bartosz Chabrowski, który źle uderzał po dośrodkowaniu Łukasza Samca. Przyjezdni choć nie mieli wielu sytuacji pod naszą bramką, to w 70 minucie zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Rzut wolny dla czarnoborzan i po bardzo silnym strzale i błędzie naszego bramkarza, Patryka Perlaka futbolówka wpadła do siatki. Po tym trafieniu goście uwierzyli, że z Jedliny-Zdroju mogą wywieść chociaż punkt i ruszyli do ataków, z których jednak nie wiele nie wynikało. W czasie, gdy Skalnik starał się wyrównać stan meczu to podopieczni Radosława Kwiatkowskiego zdobyli dwie bramki, które jednak nie zostały uznane z powodu pozycji spalonych. Do końca meczu choć goście starali się zdobyć bramkę na 2:2, to jednak nasz zespół kontrolował przebieg pojedynku, bramek już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Skalnika Czarny Bór 2:1.

Wielkie brawa nalezą się całej drużynie za to zwycięstwo. Takie mecze jak ten ze Skalnikiem są bardzo trudne, bo z jednej strony byliśmy faworytem, rywal nie stwarzał zagrożenia pod naszą bramką, jednak chwila nieuwagi, gol kontaktowy i goście uwierzyli w korzystny wynik. Mimo wszystko wygrywamy po raz czwarty z rzędu i zbliżamy się do ligowej czołówki. Dziękujemy naszym kibicom za liczne przybycie na jedliński Stadion i wspieranie drużyny. Teraz przed podopiecznymi Radosława Kwiatkowskiego krótki odpoczynek i już w najbliższy wtorek, 3 maja 2016 roku kolejne ligowe starcie. Nasz Zdrój mierzy w Dziećmorowicach z miejscowymi Sudetami. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.