dzisiaj: 588, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 849

Piąte zwycięstwo na ciężkim terenie

• autor: lukas385, 2016-05-04 10:00

W spotkaniu 23 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane we wtorek, 3 maja 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Dziećmorowicach zespół miejscowych Sudetów 1:0. Zwycięskiego gola dla Zielono-Czerwonych zdobył w 76 minucie spotkania Łukasz Samiec. Czytaj ”więcej>>”.

Spotkanie od samego początku było meczem walki o każdy centymetr boiska. Miejscowi zaciekle walczą o utrzymanie, a Zdrój po przedłużenie dobrej passy i zbliżenie do ligowego podium. Praktycznie cała pierwsza odsłona to próby Zdroju i długie piłki miejscowych na napastników. Więcej sytuacji stworzył sobie jednak nasz zespół, jednak strzał Bartosza Chabrowskiego z przewrotki padł łupem bramkarza, Łukasz Samiec kilkukrotnie był skutecznie łapany na spalonych, a Václav Pohl niewiele pomylił się strzelając z dalszej odległości. Gospodarze meczu w pierwszej części nie mieli zbyt klarownych sytuacji i po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Początek drugiej połowy mógł fantastycznie rozpocząć się dla Sudetów, jednak golkiper Zielono-Czerwonych, Patryk Perlak skutecznie interweniował po strzale z rzutu wolnego i dobitce napastnika gospodarzy. Później inicjatywę ponownie przejął Zdrój, jednak nie mógł sforsować defensywy dziećmorowiczan aż do 76 minuty. Wtedy po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Bartosz Chabrowski znalazł się przed bramkarzem Sudetów i po minięciu go wyłożył futbolówkę Łukaszowi Samcowi, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Po tym trafieniu nadal oglądaliśmy walkę i do końca miejscowi starali się o wyrównanie, a Zdrój o utrzymanie korzystnego wyniku. Ostatecznie do końca meczu więcej bramek już nie oglądaliśmy i ostatecznie po bardzo ciężkim meczu Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Sudety Dziećmorowice 1:0.

Piąte zwycięstwo z rzędu, bez porażki w 2016 roku. Znakomita passa Zdroju trwa. Wielkie brawa dla naszych zawodników, którzy włożyli bardzo dużo wysiłku, żeby wywieść z Dziećmorowic korzystny wynik. Było to bardzo ciężkie, chyba najcięższe spotkanie dla naszego Zdroju w tym roku, jednak pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną i całkowicie zasłużenie pokonaliśmy rywala. Wielkie podziękowania należą się po raz kolejny jedlińskim kibicom, którzy stawili się w Dziećmorowicach i pomogli Zielono-Czerwonym w odniesieniu ważnego ligowego zwycięstwa. Teraz jednak zapominamy już tym meczu i skupiamy się na następnym, równie arcyważnym i arcytrudnym. Do Jedliny-Zdroju przyjedzie będąca już jedną nogę w IV lidze drużyna Unii Bardo, która pewnie przewodzi w tabeli. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy na to spotkanie. Początek w sobotę, 7 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju.