dzisiaj: 238, wczoraj: 765
ogółem: 2 229 913

Porażka na początek

• autor: lukas385, 2016-08-15 10:00

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki sezonu 2016/2017 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej, spotkaniu 1 kolejki, które zostało rozegrane w sobotę, 13 sierpnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój nie sprostał przed własną publicznością spadkowiczowi z dolnośląskiej IV ligi, czyli drużynie Zjednoczonych Żarów i przegrał 1:2 (0:2). Jedynego gola dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobył Mateusz Kałwak, dla którego była to premierowa bramka w Zielono-Czerwonych barwach. Czytaj "więcej>>".

Od początku spotkania do ataków ruszyli byli IV-ligowcy i w 5 minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym zupełnie niekryty w polu karnym zawodnik z Żarowa celnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Po tym golu przyjezdni troszkę odpuścili i do głosu zaczął dochodzić Zdrój, jednak uderzenia po bardzo ładnych akcjach Łukasza Samca i Bartosza Chabrowskiego skutecznie zatrzymał golkiper żarowian. Również dwie próby strzałów z dystansu w wykonaniu Piotra Kałonia nie znalazły drogi do bramki. Gdy wydawało się, że bramka wyrównująca jest tylko kwestią czasu to Zjednoczeni po bardzo ładnym kontrataku podwyższyli prowadzenie i w 39 minucie jedlinianie przegrywali już 0:2. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój przegrywał ze Zjednoczonymi 0:2.

Po zmianie stron do ataku rzucili się podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już w 49 minucie zdołali złapać kontakt. Po jednym z rzutów rożnych Łukasz Samiec wyłożył piłkę przed pole karne do Mateusza Kałwaka, który bardzo ładnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce gości. Po tym trafieniu zarysowała się wyraźna przewaga Zielono-Czerwonych, jednak w każdej z dobrych akcji brakowała albo ostatniego podania, albo strzały mijały bramkę gości. Tuż przed końcem gry Zdrój miał piłkę meczową, jednak po bardzo szybko wyprowadzonym kontrataku wprowadzony w drugiej części gry Konrad Karkułowski źle trafił w piłkę i ta minęła cel. W doliczonym czasie gry swoją szansę na podwyższenie wyniku mieli również Zjednoczeni, jednak piłka nie trafiła do naszej bramki. Ostatecznie po prawie 97 minutach gry sędzia główny zakończył spotkanie i Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością ze Zjednoczonymi Żarów 1:2.

Jak mówi stare przysłowie, pierwsze koty za płoty. Mimo porażki Zdrój pokazał wolę walki i w następnych pojedynkach może być tylko lepiej. Wielkie brawa dla naszych zawodników za trud włożony w to spotkanie, spotkanie w którym przede wszystkim zabrakło szczęścia, bo jak powtarzali obserwatorzy tego meczu, najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Nasz rywal po spadku stworzył bardzo ciekawą drużynę, która jeszcze nie jednym napsuje sporo krwi. Podziękowania kierujemy również w stronę naszych kibiców, którzy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję że nie ostatni, licznie stawili się na jedlińskim Stadionie i swoją obecnością i dopingiem chcieli pomóc naszej drużynie w zdobyciu pierwszych punktów w tym sezonie. Teraz jednak zapominamy już o meczu ze Zjednoczonymi Żarów i skupiamy się na pojedynku 2 kolejki. Zdrój będzie podejmował na własnym Stadionie zespół Unii Złoty Stok. Początek meczu w sobotę, 20 sierpnia 2016 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy.