"arts68"

Aktualności

Remis wywalczony w dziesięciu

• autor: lukas385, 2016-09-19 23:00

W meczu 6 kolejki rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w niedzielę, 18 września 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Krosnowicach z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowych Orląt 2:2 (0:1). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Bartosz Chabrowski i Piotr Kałoń. Czytaj "więcej>>".

Od początku mecz był wyrównany. Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper jedlinian, Patryk Perlak. Później groźniejszy był Zdrój i po rzutach wolnych groźnie było pod bramką naszego rywala. Od 33 minuty podopieczni Radosława Kwiatkowskiego musieli radzić sobie w liczebnym osłabieniu, ponieważ zdaniem sędziego faul Rafała Lipińskiego kwalifikował się na czerwoną kartkę. Chwilę później Orlęta mogły prowadzić 1:0, jednak zawodnik z Krosnowic przegrał pojedynek sam na sam z naszym golkiperem. Nie minęło wiele czasu a miejscowi jednak wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym niekryty zawodnik beniaminka rozgrywek bardzo ładnym uderzeniem z woleja wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Paradoksalnie od tego momentu Zdrój, grając w dziesięciu i przegrywając 0:1 zaczął dominować i jeszcze przed przerwą stworzył sobie dwie bardzo dobre sytuacje do wyrównania stanu meczu, jednak najpierw strzał głową Bartosza Chabrowskiego znakomicie sparował bramkarz Orląt, a chwilę później w zamieszaniu podbramkowym Łukasz Samiec nie zdołał wepchnąć piłki do bramki. Tak więc do przerwy bramek już nie było i Zdrój przegrywał w Krosnowicach 0:1.

Po zmianie stron grający w osłabieniu Zdrój dyktował warunki na boisku i rzadko wypuszczali miejscowych z ich połowy. W 54 minucie gry powinno być 1:1, jednak Łukasz Piątek w sytuacji sam na sam minimalnie się pomylił. Trochę ponad 10 minut później Zdrój dopiął swego. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Piotr Kałoń zagrał przed pole karne do Bartosza Chabrowskiego, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku wyrównał stan tego pojedynku. Po zdobyciu bramki Zdrój dążył do strzelenia kolejnej bramki, jednak nadział się na kontratak i po bardzo ładnym strzale zawodnika gospodarzy znowu przegrywał, tym razem 1:2. Stracona bramka znowu pozytywnie podziałała na jedlinian, którzy ponownie starali się wyrównać. W 81 minucie i bardzo ładnej akcji naszego zespołu Paweł Zasada trafił tylko w słupek, jednak już kilkadziesiąt sekund później było 2:2. Piotr Kałoń dopadł do wybitej przez obrońców piłki i strzałem zza pola karnego ponownie doprowadził do wyrównania. Do końca meczu obie strony chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i w doliczonym czasie gry wydawało się, że będą to gospodarze. Patryk Perlak nieprawidłowo powstrzymał w polu karnym zawodnika Orląt i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł zawodnik z Krosnowic, ale doskonale w bramce zachował się nasz golkiper i obronił strzał z jedenastu metrów. Po tym rzucie karnym Zdrój wyszedł z kontratakiem, jednak strzał Roberta Kubowicza minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później sędzia zakończył zawodny i Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Krosnowicach z miejscowymi Orlętami 2:2.

Remis wydarty w osłabieniu na pewno trzeba szanować, choć Zdrój grając w dziesięciu był zespołem zdecydowanie lepszym i powinien to spotkanie wygrać. Wielkie brawa dla naszych zawodników, którzy włożyli bardzo dużo zdrowia w to spotkanie. Mecz ten pokazał, że w naszej drużynie każdy chce grać o zwycięstwo i teraz może być już tylko lepiej. Dziękujemy jedlińskim kibicom za wsparcie i obecność. Teraz przed Zdrojem dwa mecze na własnym terenie. Już w najbliższą środę, 21 września 2016 roku Zdrój podejmować będzie w rozgrywkach Pucharu Polski IV-ligową Polonię-Stal Świdnica, a w sobotę, 24 września 2016 roku nasz zespół zmierzy się w meczu ligowym z LKS-em Bystrzyca Górna. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30, a drugie o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy na oba spotkania.