dzisiaj: 407, wczoraj: 225
ogółem: 2 233 253

Uzdrowiskowe derby na remis

• autor: lukas385, 2016-10-16 12:00

W spotkaniu 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 15 października 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w derbach Uzdrowiska Szczawno-Jedlina w Szczawnie-Zdroju z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowego MKS-u 3:3 (1:2). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli w tym meczu Łukasz Samiec, Paweł Zasada, oraz Robert Kubowicz, który w 7 minucie doliczonego czasu gry uderzeniem z rzutu wolnego ustalił wynik tego pojedynku. Czytaj "więcej>>".

Od początku meczu zarysowała się delikatna przewaga Zdroju, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Miejscowi w tym czasie starali się grać długie piłki na swoich graczy ofensywnych. Więcej szczęścia w swoich poczynaniach miał MKS, który w 15 minucie objął prowadzenie. Gracz ze Szczawna-Zdroju uderzeniem z okolic linii pola karnego otworzył wynik tego pojedynku. Beniaminek z prowadzenia cieszył się zaledwie 7 minut. Paweł Zasada wrzucił piłkę w pole karne a do futbolówki najszybciej dopadł Łukasz Samiec i mocnym uderzeniem wyrównał stan tego pojedynku. Remis nie utrzymał się zbyt długo, bo już w 28 minucie gospodarze znowu prowadzili po akcji w środkowej strefie boiska. Chwilę później MKS zdobył kolejnego gola, ale sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Bartosza Chabrowskiego i wrzutce w pole karne znowu do siatki trafił Łukasz Samiec, lecz i tym razem sędzia dopatrzył się ofsajdu. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój przegrywał z MKS-em 1:2.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i potrzebowali zaledwie 7 minut, żeby doprowadzić do wyrównania. Paweł Zasada wykorzystał poważny błąd defensora gospodarzy i w sytuacji sam na sam nie pomylił się i znowu mieliśmy remis. Po tym trafieniu wydawało się, że Zielono-Czerwoni pójdą za ciosem, ponieważ raz za razem to Zdrój gościł pod bramką MKS-u. Jednak znowu brakowała nam szczęścia. Rywale, choć głównie bronili dostępu do własnej bramki to również groźnie kontrowali i znowu udało im się strzelić gola, jednak tak jak w pierwszej odsłonie sędzia odgwizdał spalonego. Co nie wyszło chwilę wcześniej, doskonale wyszło naszym rywalom w 65 minucie, kiedy po wrzucie z autu i zamieszaniu pod bramką zawodnik beniaminka znalazł się przed naszym bramkarzem i silnym uderzeniem po raz trzeci wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie minęło wiele czasu i od 70 minuty MKS musiał grać w liczebnym osłabieniu po drugiej żółtej kartce, którą zobaczył zawodnik ze Szczawa-Zdroju. Od tego momentu Zdrój zamknął rywali na ich połowie, MKS mądrze się bronił i wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich powinno być po meczu, jednak napastnika gospodarzy w sytuacji sam na sam spotkała przykra kontuzja i nie mógł dalej kontynuować gry. Chwilę później Zdrój w końcu dopiął swego, jednak po raz kolejny sędzia nie uznał gola dopatrując się pozycji spalonej jednego z naszych zawodników. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gra aż 6 minut, a euforia w naszym zespole zapanowała już w 7 nadprogramowej minucie. Paweł Zasada został faulowany tuż przed polem karnym, a do piłki podszedł wprowadzony w drugiej połowie Robert Kubowicz i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Sędzia dał jeszcze wznowić grę, jednak sekundę później ją zakończył i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w derbach Uzdrowiska Szczawno-Jedlina w Szczawnie-Zdroju z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowego MKS-u 3:3.

Kolejny punkt na wyjeździe stał się faktem. Po raz kolejny Zdrój zagrał przyzwoite spotkanie i gdyby miał więcej szczęścia to spokojnie mógłby je wygrać. Wielki brawa dla Zielono-Czerwonych graczy, którzy trzykrotnie musieli gonić wynik i trzykrotnie wierzyli w odrobienie strat. Dziękujemy również jedlińskim kibicom, którzy licznie stawili się na szczawieńskim Stadionie i chcieli pomóc naszemu zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Zdrój w tym sezonie nadal jest niepokonany na wyjazdach. Teraz trzeba po raz kolejny zapunktować u siebie. Już w najbliższą sobotę, 22 października 2016 roku podopieczni Radosława Kwiatkowskiego zmierzą się u siebie z Victorią Tuszyn. Pierwszy gwizdek sędziego na Stadionie w Jedlinie-Zdroju o godzinie 15:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, mieszkańców naszego miasta i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy.