"arts68"

Aktualności

Victoria dla Zdroju

• autor: lukas385, 2016-10-24 10:00

W spotkaniu 11 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 22 października 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na własnym Stadionie jednego z kandydatów do awansu, czyli drużynę Victorii Tuszyn 3:1 (0:0). Bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobyli Mateusz Kałwak, Bartosz Chabrowski, oraz debiutujący w Zielono-Czerwonych barwach Marcin Chołuj, który zdobył gola na 3:1 w swoim pierwszym kontakcie z piłką. Czytaj "więcej>>.

Od początku zarysowała się delikatna przewaga Zdroju, który dłużej utrzymywał się przy piłce i na przeróżne sposoby starał się zagrozić bramce gości, którzy nastawili się na szybkie kontrataki. W pierwszej części gry Zdrój stworzył siebie przynajmniej pięć dobrych okazji, a przyjezdni dwukrotnie bardzo groźnie zaatakowali, jednak w pierwszych 45 minutach bramek nie było i Zdrój bezbramkowo remisował z Victorią.

Początek drugiej połowy należał do jedlinian, którzy od początku groźnie zaatakowali i w 7 minucie drugiej odsłony objęli prowadzenie. Maciej Piwoński puścił w pole karne Mateusza Kałwaka, który praktycznie z zerowego konta silnym uderzeniem wyprowadził Zdrój na prowadzenie. Jeszcze nie opadły emocje po pierwszym golu i gorąco zrobiło się pod naszą bramką. W zamieszaniu zawodnik gości odepchnął defensora Zdroju, Václava Pohla, za co obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. 2 minuty później było już 2:0 dla jedlinian. Mateusz Kałwak wrzucił piłkę w pole karne z lewej strony, a do futbolówki najszybciej dopadł Bartosz Chabrowski i strzałem głową podwyższył prowadzenie Zdroju. Znowu nie minęło dużo czasu i oglądaliśmy kolejną bramkę. Goście po ładnej akcji zdołali złapać kontakt. Od tego momentu to grający w osłabieniu tuszynianie dążyli do wyrównania i raz za razem gościli pod naszą bramką, jednak ani nasza obrona, ani broniący tego dnia dostępu do naszej bramki Łukasz Gut nie dali się zaskoczyć. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego mądrze się bronili i starali się kontratakami zdobyć kolejnego gola i uspokoić wydarzenia na boisku. Sztuka ta udała się w 90 minucie gry. Robert Kubowicz pociągnął lewą stroną i wrzucił piłkę w pole karne gości, a tam wprowadzony na plac gry kilkanaście sekund wcześniej Marcin Chołuj silnym uderzeniem podwyższył prowadzenie jedlinian. Do końca meczu bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał u siebie Victorię Tuszyn 3:1.

Brawo Zdrój. Choć było trochę nerwów, to zwyciężyliśmy całkowicie zasłużenie i jesteśmy niepokonani od czterech spotkań w których udało się zdobyć 8 punktów. Podziękowania i wielkie brawa zarówno dla naszych zawodników, jak również dla kibiców. Wróciliśmy na właściwe tory z czego się niezmiernie cieszymy. Teraz przed Zdrojem wyjazd do Kamieńca Ząbkowickiego na mecz z miejscowych Zamkiem. Początek w sobotę, 29 października 2016 roku o godzinie 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.