dzisiaj: 780, wczoraj: 765
ogółem: 2 230 455

Zdrój zdobył Zamek

• autor: lukas385, 2016-10-31 16:00

W spotkaniu 12 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 29 października 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Kamieńcu Ząbkowickim miejscowym Zamek 2:1 (2:0). Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Bartosz Chabrowski, dla którego były to trafienia 8 i 9 w obecnym sezonie. Czytaj "więcej>>".

Od początku meczu zarysowała się delikatna przewaga podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak przez ponad kwadrans nie udało się poważnie zagrozić bramce rywala. Gospodarze w tym czasie również próbowali stwarzać sytuacje do strzelenia bramki, jednak bardzo dobrze spisywała się defensywa i golkiper Zdroju. W końcu w 24 minucie Zielono-Czerwoni przełamali strzelecką niemoc. Paweł Zasada dośrodkował piłkę w pole karne, a do futbolówki dopadł Bartosz Chabrowski i ładnym strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce gości. Nie minęło dużo czasu a mogło być 2:0 dla Zdroju. Strzelec bramki dla naszego zespołu znalazł się przed bramkarzem gości, minął go, jednak za daleko wypuszczona piłka otarła się od słupka i wyszła poza pole gry. Praktycznie do końca pierwszej odsłony to nasz zespół był lepszy i udokumentował to tuż przed przerwą. W zamieszaniu pod bramką miejscowych najprzytomniej zachował się ponownie Bartosz Chabrowski i strzałem głową po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Chwilę później sędzia zakończył pierwsze 45 minut i Zdrój prowadził z Zamkiem 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy jedlinianie praktycznie nie schodzili z połowy Zamka, jednak do zdobycia trzeciej bramki brakowało szczęścia. Zespół z Kamieńca Ząbkowickiego przebudził się po 15 minutach i od razu złapał kontakt. Jedyny do tej pory błąd defensywy Zdroju wykorzystał zawodnik rywali i umieścił piłkę w bramce, choć najpierw doskonałą interwencją popisał się stojący w naszej bramce Łukasz Gut, a następnie obrona zdołała wybić piłkę z linii bramkowej. Niestety, przy trzecim strzale zabrakło trochę szczęścia i prowadziliśmy tylko 2:1. Od tego momentu gospodarze złapali wiatr w żagle, jednak dobra gra w obronie naszej drużyny sprawiła, że Zamek, choć atakował, to nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Zdrój w tym czasie skupiał się głównie za zabezpieczenie swojej bramki, jednak wyprowadzał groźne kontry, których niestety nie udało się wykorzystać. Już w doliczonym czasie gry doszło do nieprzyjemnego zdarzenia w naszym polu karnym. Zamek miał rzut wolny, po którym piłka zmierzała w okienko naszej bramki. Świetną interwencją popisał się Łukasz Gut, który wypiąstkował piłkę poza pole karne, jednak przy wyskoku dwóch zawodników z Kamieńca Ząbkowickiego zaatakował naszego młodego bramkarza, który długo nie mógł się podnieść z boiska. Po kilku minutach wstał i do końca meczu, mimo kontuzji nie dał się już ani razu zaskoczyć. Sędzia główny po kontuzji naszego gracza doliczył jeszcze kilka chwil, jednak ostatecznie bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój minimalnie, choć całkowicie zasłużenie pkonał na wyjeździe Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:1.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Zdrój notuje piąty mecz bez porażki i pnie się w górę tabeli. Wielkie podziękowania dla całego zespołu, który na ciężkim terenie przez ponad 90 minut walczył o zwycięstwo, które ostatecznie udało się utrzymać i przywieść do Jedliny-Zdroju komplet oczek. Nasz młody, kontuzjowany bramkarz Łukasz Gut zaraz po meczu został przewieziony karetką do szpitala w Ząbkowicach Śląskich, a następnie na oddział szpitala w Polanicy-Zdroju. Po badaniach na szczęście wrócił do domu. Naszemu golkiperowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, oraz między słupki. Podziękowania kierujemy ponownie w stronę małej grupki jedlińskich kibiców, którzy pojawili się na tym dalekim wyjeździe i swoją obecnością i dopingiem pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa. Teraz przed Zdrojem dwa mecze na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę, 5 listopada 2016 roku o godzinie 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy.