dzisiaj: 553, wczoraj: 903
ogółem: 2 234 717

Smutny koniec roku

• autor: lukas385, 2016-11-22 23:00

W meczu 15 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 19 listopada 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój nie sprostał liderowi przegrywając na wyjeździe z Nysą Kłodzko 2:4 (1:0). Bramki dla jedlinian zdobyli Łukasz Piątek, oraz Paweł Zasada, który ustalił wynik meczu skutecznym uderzeniem z rzutu karnego. Czytaj "więcej>>".

Początek meczu był bardzo wyrównany i choć delikatną przewagę posiadali gospodarze, to Zdrój starał się wyprowadzać groźne kontrataki i po jednym z nich jedlinianie byli blisko objęcia prowadzenia, jednak nikt nie zamknął dośrodkowania Bartosza Chabrowskiego. Chwilę później jednak Zdrój już prowadził. Robert Kubowicz wykonywał rzut rożny z lewej strony, a do futbolówki wrzuconej w pole karne dopadł Łukasz Piątek i strzałem głową otworzył wynik meczu. Nie minęło dużo czasu a mogło być 2:0 dla Zielono-Czerwonych, jednak po rzucie rożnym z drugiej strony piłkę w siatce umieścił Bartosz Chabrowski, jednak sędzia nie uznał nam tego gola. Od tego momentu Nysa przejęła inicjatywę i raz za razem gościła pod naszym polem karnym, jednak albo dobrze zachowywała się nasza defensywa i golkiper, albo piłka mijała naszą bramkę. Zdrój w tym czasie po raz kolejny straszył kontratakami, jednak żaden z nich nie przyniósł zamierzonego efektu i po pierwszych 45 minutach Zdrój prowadził w Kłodzku 1:0.

Druga część meczu mogła znakomicie rozpocząć się dla naszej drużyny, jednak strzał Bartosza Chabrowskiego nie znalazł drogi do bramki. Ataki gospodarzy nie ustawały i w 56 minucie mieliśmy remis. Strzał z pola karnego zdołał jeszcze sparować golkiper Zdroju, jednak wobec dobitki był już bez szans. Gol ten spowodował, że Nysa atakowała jeszcze mocniej i już w 62 minucie spotkania objęła prowadzenie. Wrzutka z prawej strony pola karnego ląduje na głowie zawodnika z Kłodzka, który wyprowadza swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Po tym trafieniu kłodzczanie nadal posiadali inicjatywę, jednak teraz to Zdrój szukał swoich szans na wyrównania i na kwadrans przed końcem mógł doprowadzić do remisu, jednak strzał z pola karnego Łukasza Piątka powędrował nad bramką. Ataki jedlinian sprawiły, że gospodarze mogli wyprowadzać bardzo groźne kontrataki, które znalazły drogę do bramki w 80 i 81 minucie. Najpierw szybki wypad Nysy kończy się sytuacją sam na sam, a następnie po kontrataku pięciu na jednego piłka po raz czwarty ląduje w naszej bramce. Na domiar złego ostatnie minuty Zdrój musi grać w liczebnym osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką zostaje ukarany Maciej Kwiatkowski. Mimo gry w osłabieniu nasz zespół szuka jeszcze szansy na kolejne trafienie i udaje się zdobyć drugą bramkę w 89 minucie. Wprowadzony w drugiej części gry Konrad Karkułowski zostaje nieprawidłowo powstrzymany w pola karnym, a stały fragment gry pewnie wykonuje Paweł Zasada i zmniejsza rozmiary naszej porażki. Ostatecznie, mimo ambitnej gry Zdrój Jedlina-Zdrój przegrywa na wyjeździe z Nysą Kłodzko 2:4.

Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom Zdroju za serce i zdrowie, które zostawili na kłodzkim Stadionie. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy przywieść ze sobą zupełnie inny wynik. Tym razem nie udało się wywieść choć oczka. Gratulacje dla naszych rywali, którzy pewnie zmierzają w kierunku IV ligi. Przed naszym zespołem teraz zasłużony odpoczynek i przygotowania do rundy rewanżowej. Wkrótce na naszej stronie podsumowanie dobrej w naszym wykonaniu rundy jesiennej. Serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego Serwisu Internetowego.