dzisiaj: 178, wczoraj: 225
ogółem: 2 233 024

Wymarzona inauguracja wiosny

• autor: lukas385, 2017-03-20 23:00

W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną sezonu 2016/2017 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej, spotkaniu 16 kolejki, które zostało rozegrane w sobotę, 18 marca 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Żarowie miejscowy zespół Zjednoczonych 3:1 (0:0). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli w tym meczu Damian Kraus, Rafał Lipiński i Piotr Siara. Czytaj "więcej>>".

Od początku mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie. Pierwszą dobrą akcję zanotował nasz zespół, kiedy po stałym fragmencie gry pomylił się Damian Kraus. Miejscowi dwukrotnie bardzo groźnie zaatakowali, jednak najpierw piłkę z pustej już bramki wybił Łukasz Samiec, a chwilę później piłka po ładnym strzale zza pola karnego zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Arkadiusza Wtulicha. Jeszcze przed gwizdkiem zapraszającym oba zespoły na przerwę strzału z dystansu próbował Robert Kubowicz, jednak futbolówka minęła bramkę Zjednoczonych. Tak więc w pierwszych 45 minutach bramek nie oglądaliśmy i Zdrój remisował w Żarowie 0:0.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Zdroju. Robert Kubowicz zagrał z lewej strony do Damiana Krausa, a ten najpierw minął rywala, a następnie sprytnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonał golkipera miejscowych. Emocje po bramce dla Zielono-Czerwonych jeszcze nie minęły a znów był remis. Po akcji żarowian prawą stroną boiska tak niefortunnie interweniował Václav Pohl, że umieścił piłkę w swojej siatce. Tak więc po 4 minutach drugiej połowy mieliśmy remis 1:1. Później optyczną przewagę osiągnął nasz rywal i wypracował sobie jedną bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak zawodnik Zjednoczonych po minięciu naszego golkipera uderzył z ostrego konta w słupek. W końcu przebudził się Zdrój i najpierw dwukrotnie za sprawą debiutującego w naszych barwach Jacka Gryki był bardzo blisko zdobycia drugiej bramki, aż w końcu ponownie objął prowadzenie. W 67 minucie spotkania rzut rożny z prawej strony egzekwował Robert Kubowicz, a do posłanej przez niego w pole karne piłki pierwszy dopadł wprowadzony chwilę wcześnie na plac gry Rafał Lipiński i strzałem głową umieścił ją w siatce. Po tym golu inicjatywę po raz kolejny przejęli gospodarze, jednak w ich atakach albo brakowało ostatniego podania, albo też bardzo dobrze spisywał się nasz blok defensywny. Zjednoczeni dominowali, a nasz zespół starał się wyprowadzać kontrataki i w doliczonym czasie gry to właśnie jedlinianie zdobyli trzeciego gola. Dwójkową akcję Bartosza Chabrowskiego z Piotrem Siarą ten drugi skończy bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę. Chwilę później sędzia zakończy spotkanie i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Zjednoczonych Żarów 3:1.

Brawo drużyna. Nie jechaliśmy do Żarowa jako faworyt, a jednak potrafiliśmy pokazać się z bardzo dobrej strony i zgarnąć z tego ciężkiego wyjazdu pełną pulę. Wielkie podziękowania dla naszych zawodników, którzy zostawili naprawdę dużo zdrowia w tym meczu. Dziękujemy również naszym kibicom, którzy mimo niesprzyjającej aury udali się do Żarowa i pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa. Teraz przez Zdrojem drugi wyjazd z rzędu. Nasz zespół w niedzielę, 26 marca 2017 roku o godzinie 15:00 zmierzy się z Złotym Stoku z miejscową Unią. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców.