Piąte zwycięstwo w piątym meczu

• autor: lukas385, 2017-04-17 13:00

W meczu 20 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w Wielką Sobotę, 15 kwietnia 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Piławiankę Piława Górna 3:1 (2:0). Dwie bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobył Bartosz Chabrowski, dla którego były to trafienia numer 13 i 14 w obecnym sezonie, oraz Robert Kubowicz, który otworzył wynik spotkania uderzeniem z rzutu wolnego z okolic linii środkowej. Czytaj "więcej>>".

Mimo, że Zdrój pojechał do Piławy Górnej w roli zdecydowanego faworyta, to od początku spotkanie było dosyć wyrównane i pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele. Później obudzili się Zielono-Czerwoni i dwukrotnie po rzutach wolnych z dalszej odległości bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Robert Kubowicz, jednak jego pierwszy strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Piławianki, a drugi minimalnie minął cel. W końcu w 22 minucie Zdrój dopiął swego i po trzecim rzucie wolnym z okolicy linii środkowej nasz zespół objął prowadzenie. Robert Kubowicz tym razem się nie pomylił i pięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce rywala. Po zdobyciu gola lepiej zaczął spisywać się nasz zespół i w 35 minucie spotkania jedlinianie podwyższyli prowadzenie. Znowu na strzał z rzutu wolnego z okolic linii środkowej zdecydował się Robert Kubowicz, jednak tym razem tuż przed bramką piłkę strącił Bartosz Chabrowski i futbolówka wpadła do bramki obok zdezorientowanego golkipera z Piławy Górnej. Do końca pierwszej odsłony choć emocji nie brakowało to goli już nie oglądaliśmy i Zdrój prowadził w Piławie Górnej 2:0.

Druga część spotkania mogła znakomicie rozpocząć się dla naszego zespołu, jednak po strzale Bartosza Chabrowskiego piłka zatrzymała się na poprzeczce, a żaden z naszych graczy nie zdążył z dobitką. Później do głosy coraz częściej dochodzili gospodarze i pod naszą bramką było bardzo groźnie, jednak strzały piławian albo zatrzymywały się słupkach, albo na poprzeczkach, lub też dobrze interweniował golkiper Zielono-Czerwonych, Patryk Perlak. W końcu jednak Piławianka złapała kontakt. Zawodnik gospodarzy zdaniem sędziego był nieprawidłowo powstrzymywany w naszym polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan rywali. Po tym trafieniu zespół z Piławy Górnej jeszcze mocniej zaatakował, jednak zaczął się również odkrywać w obronie, co skrzętnie wykorzystał Zdrój. Bartosz Chabrowski został faulowany w polu karnym przez bramkarza, jednak sam poszkodowany nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Chwile później już jednak nasz najlepszy strzelec się nie pomylił i po dośrodkowaniu z prawej strony Piotra Siary strzałem głową ponowie wyprowadził Zdrój na dwubramkowe prowadzenie i zdobył swoją 14 bramkę w tym sezonie. Po tym golu sytuacja na boisku już się uspokoiła i do końca meczu bramek już nie oglądaliśmy. Ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Piławie Górnej miejscową Piławiankę 3:1.

Co można napisać? Piąte zwycięstwo w piątym ligowym meczu w tym roku stało się faktem. Wielkie brawa dla całego zespołu za trud pozostawiony na Stadionie w Piławie Górnej. Panowie, chyba nikt się nie spodziewał 15 punktów po pierwszych pięciu spotkaniach. Oczywiście nikt oprócz nas, bo niejednokrotnie pokazaliśmy, że w piłkę grać potrafimy. Podziękowania kierujemy również do licznej grupy kibiców z Jedliny-Zdroju za obecność i doping dla naszej drużyny na tym wyjeździe. Teraz przez podopiecznymi Radosława Kwiatkowskiego pierwszy mecz w tym roku na własnym terenie. Zdrój w sobotę, 22 kwietnia 2017 roku podejmować będą zespół Orląt Krosnowice. Początek meczu na Stadionie w Jedlinie-Zdroju punktualnie o godznie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolicznych miejscowości, orac kuracjuszy na inaugurację rundy wiosennej w naszym pięknym mieście.

Piławianka Piława Górna – Zdrój Jedlina-Zdrój 1:3 (0:2)
0:1 22' Robert Kubowicz
0:2 35' Bartosz Chabrowski
1:2 65' Michał Sienicki (K)
1:3 81' Bartosz Chabrowski

Żółte kartki: Tomasz Motyka, Maciej Szeliga, Damian Więczek, Paweł Kucharski, Mateusz Bób, Daniel Smolarski (Piławianka) – Maciej Piwoński, Marcin Chołuj, Dominik Dudek (Zdrój)

Zdrój: 1. Patryk Perlak, 16. Piotr Siara, 10. Dominik Dudek, 5. Maciej Kwiatkowski, 3. Łukasz Samiec, 14. Mateusz Kałwak (85' 18. Ireneusz Włochowski), 2. Václav Pohl (60' 9. Rafał Lipiński), 8. Maciej Piwoński, 6. Damian Kraus, 17. Bartosz Chabrowski, 19. Robert Kubowicz (82' 15. Marcin Chołuj). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Dawid Aksamit (Kolegium Sędziów – Kłodzko).