Zwycięstwo w cieniu kontuzji

• autor: lukas385, 2017-05-29 15:00

W meczu 27 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w niedzielę, 28 maja 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:0 (2:0). Dwie bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobył Bartosz Chabrowski, dla którego były to trafienia numer 21 i 22 w bieżącym sezonie, a jednego gola strzelił Łukasz Samiec. Spotkanie to poważną kontuzją okupił zawodnik Zdroju, Konrad Karkułowski, który ze złamaniem ręki został przewieziony karetką do wałbrzyskiego szpitala. Czytaj "więcej>>".

Spotkanie rozpoczęło się ataków Zdroju, który jak najszybciej chciał objąć prowadzenie. Sztuka ta udała się naszej drużynie w 8 minucie. Sędzia podyktował dla jedlinian rzut karny. Do futbolówki podszedł kapitan zespołu, Dominik Dudek. Jego strzał zdołał jeszcze sparować bramkarz z Kamieńca Ząbkowickiego, jednak przy dobitce z trudnej pozycji Bartosza Chabrowskiego był już bez szans i piłka wylądowała w bramce gości. Emocje po bramce jeszcze nie opadły, a Zdrój prowadził już 2:0. Paweł Zasada dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Łukasza Samca, który silnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Zielono-Czerwonych. Od tego momentu, choć to podopieczni Radosława Kwiatkowskiego byli stroną dominującą, to tempo gry wyraźnie spadło. Zdrój mógł przed przerwą zdobyć jeszcze kilka bramek, jednak za każdym razem czegoś brakowało. Tuż przed końcem pierwszej odsłony doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Składający się do strzału Konrad Karkułowski tak niefortunnie upadł, że doszło do złamania ręki. Od razu została wezwana karetka z Wałbrzycha. Podczas oczekiwania na przyjazd służb ratowniczych sędzia zaprosił obie strony do szatni kończąc pierwszą odsłonę spotkania, po której Zdrój prowadził z Zamkiem 2:0.

Po zmianie stron goście ruszyli i chcieli zdobyć gola kontaktowego, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Zdroju. Nasz zespół grał bardzo mądrze i oprócz odpierania ataków gości sam co chwilę gościł pod bramką przyjezdnych. W 66 minucie było praktycznie po meczu. Damian Kraus popędził z piłką lewą stroną i wrzcił ją w pole karne. Najszybciej do futbolówki dopadł Bartosz Chabrowski i strzałem głową podwyższył prowadzenie Zdroju. Do końca meczu Zielono-Czerwoni mogli, a nawet powinni jeszcze kilkukrotnie trafić do bramki Zamka, ale bramek już nie oglądaliśmy i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na własnym Stadionie drużynę Zamka Kamieniec Ząbkowicki 3:0.

Choć kolejne zwycięstwo i kolejny mecz bez porażki w tym roku cieszy, to jednak chyba wszyscy myślami byli z naszym zawodnikiem, Konradem Karkułowskim, który ze złamaną ręką pojechał do szpitala. Po nastawieniu złamania na szczęście wrócił do domu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, jak również na zieloną murawę. Wracając do meczu, to brawa i podziękowania dla naszych zawodników, jak również kibiców. Pierwszym za walkę i oczywiście zwycięstwo w tym spotkaniu, a drugim za pomoc drużynie z trybun jedlińskiego Stadionu. Teraz przed Zielono-Czerwonymi ostatni wyjazd w tym sezonie. W sobotę, 3 czerwca 2017 roku Zdrój zmierzy się w Witkowie z miejscowym Gromem. Początek spotkania na Stadionie w Witkowie o godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten wyjazd.

Zdrój Jedlina-Zdrój – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:0 (2:0)
1:0 8' Bartosz Chabrowski
2:0 10' Łukasz Samiec
3:0 66' Bartosz Chabrowski

Żółte kartki: Damian Kraus, Maciej Kwiatkowski, Paweł Zasada, Robert Kubowicz (Zdrój) – Wojciech Bierut, Arkadiusz Majewski (Zamek)

Czerwona kartka: Wojciech Bierut (Zamek – 53' 2 żółte kartki)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich, 14. Mateusz Kałwak, 10. Dominik Dudek, 5. Maciej Kwiatkowski, 3. Łukasz Samiec, 11. Paweł Zasada (78' 18. Ireneusz Włochowski), 2. Václav Pohl (73' 15. Marcin Chołuj), 9. Rafał Lipiński (65' 8. Maciej Piwoński), 6. Damian Kraus, 17. Konrad Karkułowski (46' 19. Robert Kubowicz), 7. Bartosz Chabrowski. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Piotr Koziejski (Kolegium Sędziów – Świdnica).