Pierwsza porażka w 2017 roku

• autor: lukas385, 2017-06-05 16:00

W meczu 28 kolejki rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę, 3 czerwca 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój poniósł pierwszą porażkę w 2017 roku przegrywając w Witkowie z miejscowym Gromem 0:3 (0:1). Czytaj "więcej>>".

Od początku zaatakował Zdrój i stworzył sobie dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia, jednak Bartosz Chabrowski najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie w słupek bramki Gromu. Po tych sytuacjach do głosu doszli gospodarze i również obili naszą poprzeczkę. Zdrój jeszcze raz mógł zdobyć dola na 1:0, jednak Bartosz Chabrowski po indywidualnej akcji przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem rywala. W 35 minucie gry witkowianie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Do wybitej piłki w polu karnym dopadł zawodnik Gromu i potężnym uderzeniem umieścił futbolówkę w naszej bramce. Do końca pierwszej połowy bramek już nie było i Zdrój przegrywał w Witkowie 0:1.

Po zmianie stron znowu zaatakowali podopieczni Radosława Kwiatkowskiego, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak z naszych ataków nie wychodziło za wiele. Gospodarze nastawili się na kontrataki i raz za razem gościli pod naszą bramką. Miejscowi podwyższyli prowadzenie w 66 minucie. Po wrzutce z lewej strony pola karnego błąd naszej defensywy wykorzystał zawodnik z Witkowa i mając przed sobą tylko naszego bramkarza nie miał problemów ze zdobyciem gola. Po tym trafieniu Zdrój po raz kolejny w tym spotkaniu próbował groźnie zaatakować, ale praktycznie żadna nasza akcja nie zagroziła bramce rywali. Grom dobił nasz zespół na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po szybkiej akcji gracz Gromu po raz trzeci umieścił piłkę w naszej bramce. Do końca meczu wielu okazji z jednej, jak i z drugiej strony już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Witkowie z miejscowym Gromem 0:3.

Pierwsza porażka Zdroju w 2017 roku stała się faktem. Uciekła nam również walka o awans, ponieważ po przegranej w Witkowie nie mamy już nawet matematycznych szans na zajęcie któregokolwiek z miejsc dających promocję. W tym spotkaniu gospodarze wygrali całkowicie zasłużenie, a my zagraliśmy słaby mecz w którym praktycznie nic nam nie wychodziło. Mimo wszystko wielkie brawa dla naszych zawodników za serce włożone w to spotkanie. Podziękowania kierujemy również w stronę jedlińskich kibiców, którzy dość licznie stawili się na Stadionie w Witkowie i chcieli pomóc drużynie w tym meczu. Teraz przed Zielono-Czerwonymi pauza i darmowe punkty za mecz z wycofanym w przerwie zimowej LKS-em Gola Świdnicka. Być może nasz zespół rozegra w najbliższy weekend jakiś mecz towarzyski, jednak o wszystkim oczywiście poinformujemy w naszym serwisie internetowym. Przed nami jeszcze jedno ligowej spotkanie. W czwartek, 15 czerwca 2017 roku jedlinianie podejmować będą na Stadionie w Jedlinie-Zdroju aktualnego lidera rozgrywek, zespół Nysy Kłodzko. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy.

Grom Witków – Zdrój Jedlina-Zdrój 3:0 (1:0)
1:0 35' Jakub Smutek
2:0 66' Przemysław Kloc
3:0 85' Przemysław Kloc

Żółte kartki: Jarosław Solarz (Grom) – Bartosz Chabrowski, Paweł Zasada, Dominik Dudek (Zdrój)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich, 14. Mateusz Kałwak, 10. Dominik Dudek, 5. Maciej Kwiatkowski, 3. Łukasz Samiec, 11. Paweł Zasada, 8. Maciej Piwoński (46' 15. Marcin Chołuj) 2. Václav Pohl, 9. Rafał Lipiński (75' 18. Ireneusz Włochowski), 6. Damian Kraus, 7. Bartosz Chabrowski. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Filip Paszczyk (Kolegium Sędziów – Kłodzko).