dzisiaj: 315, wczoraj: 225
ogółem: 2 233 161

Minimalna porażka na inaugurację

• autor: lukas385, 2017-08-16 23:00

W spotkaniu 1 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane we wtorek, 15 sierpnia 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Roztoce z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowego Graniu 0:1 (0:1). Czytaj "więcej>>".

Od początku meczu zarysowała się optyczna przewaga Zdroju, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Kilkukrotnie na spalonych łapany był najlepszy strzelec Zdroju z poprzedniego sezonu, Bartosz Chabrowski. Ten sam zawodnik najpierw po rzucie rożnym minimalnie chybił po uderzeniu głową, a chwilę później jego podania nie wykorzystał Rafał Lipiński. Granit nastawił się na kontrataki, jednak z ataków gospodarzy aż do 38 minuty niewiele wychodziło. Właśnie w 38 minucie gry gospodarze wykonywali rzut wolny z przed pola karnego i po bardzo ładnym strzale piła wylądowała w bramce Zdroju. Do końca pierwszej polowy, mimo nieśmiałych ataków Zielono-Czerwonych bramek już nie było i Zdrój przegrywał w Roztoce 0:1.

Po zmianie stron oglądaliśmy już zupełnie inny Zdrój. Nasz zespół praktycznie nie schodził z połowy rywala, który nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Jedlinianie raz za razem gościli pod bramką rywala, jednak ta była jak zaczarowana. Dwukrotnie uderzeń z rzutów wolnych próbował Robert Kubowicz, jednak bardzo dobrze spisywał się golkiper z Roztoki. W samej końcówce meczu podopieczni Radosława Kwiatkowskiego postawili wszystko na jedną kartkę i zamknęli Granit na ich połowie. Najpierw wprowadzony w drugiej połowie Konrad Karkułowski minimalnie przestrzelił po strzale głową, a później swoje szanse mieli między innymi Bartosz Chabrowski i Maciej Piwoński, jednak strzał tego pierwszego minął cel, a uderzenie drugiego z linii wybili obrońcy miejscowych. W końcu piłka zatrzepotała w siatce beniaminka, jednak sędzia zasygnalizował pozycję spaloną Konrada Karkułowskiego. Gospodarze meczu w doliczonym czasie gry powinni zdobyć drugiego gola, jednak piłka po strzale zawodnika Granitu zatrzymała się na poprzeczce bramki Zdroju. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Mateusz Kałwak minął w polu karnym  obrońce gospodarzy, jednak jego strzał nie zaskoczył bramkarza Granitu. Ostatecznie w drugiej części gry bramek nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Roztoce z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowego Graniu 0:1

Pierwsze koty za płoty, teraz może być tylko lepiej. Zdrój, choć przegrał to w drugiej połowie pokazał, że jednak w piłkę grać potrafi. Mimo porażki wielkie brawa dla naszej drużyny za serce zostawione w tym meczu. Podziękowania kierujemy również do licznej grupy jedlińskich kibiców, którzy pojawili się w Roztoce i chcieli pomóc naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Teraz krótki odpoczynek i już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia 2017 roku szansa na rehabilitację. Do Jedliny-Zdroju przyjedzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Początek meczu na Stadionie w Jedlinie-Zdroju o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy na inaugurację sezonu 2017/2018 na naszym Stadionie wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolicznych miejscowości, oraz kuracjuszy przebywających w naszym mieście. Do zobaczenia.