"lukasz235"

Aktualności

Zwycięska inauguracja w Jedlinie-Zdroju

• autor: lukas385, 2017-08-21 15:00

W meczu inaugurującym sezon 2017/2018 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej w Jedlinie-Zdroju, meczu 2 kolejki rozgrywek, który został rozegrany w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:2 (3:1), odnosząc pierwsze zwycięstwo w dopiero co rozpoczętym sezonie. Dwie bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobył Bartosz Chabrowski, a po jednym trafieniu dołożyli Konrad Karkułowski, Rafał Lipiński, Paweł Zasada, oraz Mateusz Trojak, dla którego był to gol w debiucie w Zielono-Czerwonych barwach. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka sędziego do zdecydowanego ataku ruszyli jedlinianie, którzy od początku spotkania chcieli zrehabilitować się za porażkę w pierwszym meczu ligowym w Roztoce. Zdrój wyszedł na gości wysokim pressingiem i już po 5 minutach mógł prowadzić 2:0, jednak ani Bartosz Chabrowski, ani Konrad Karkułowski nie zdołali pokonać golkipera z Kamieńca Ząbkowickiego. Chwilę później jednak nasz zespół dopiął swego. Po błędzie przyjezdnych Bartosz Chabrowski zagrał do Konrada Karkułowskiego, a ten mierzonym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi Zamka na skuteczną interwencję. Po tym golu nadal to nasza drużyna posiadała inicjatywę i kiedy wszyscy czekali na kolejne trafienie dla Zdroju dość niespodziewanie w 15 minucie Zamek wyrównał stan meczu po szybkiej akcji prawą stroną i celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu w pole karne. Radość naszych rywali trwała niespełna 2 minuty i Zdrój znowu prowadził. Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonywał Mateusz Kałwak. Po jego dośrodkowaniu najwyżej w górę wyszedł debiutujący w oficjalnym meczu w naszych barwach Mateusz Trojak i głową ponownie wyprowadził jedlinian na prowadzenie. Chwilę później mogła paść kolejna bramka dla Zdroju, jednak Bartosz Chabrowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Do końca pierwszej odsłony nasz zespół nadal atakował, a goście nastawili sie na kontrataki, jednak defensywa Zielono-Czerwonych grała na bardzo wysokim poziomie i nie dopuszczała do groźnych ataków pod swoją bramką. Kiedy wszyscy czekali na gwizdek zapraszający obie strony na przerwę podopieczni Radosława Kwiatkowskiego podwyższyli prowadzenie. Mateusz Kałwak pognał z piłką prawą stroną i cofnął ją do Pawła Zasady, wprowadzonego jeszcze w pierwszej połowie za kontuzjowanego Konrada Karkułowskiego. Ten zagrał piłkę w kierunku dalszego słupka do Rafała Lipińskiego, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą cześć meczu i Zdrój prowadził z Zamkiem 3:1.

Po zmianie stron nadal inicjatywę posiadała nasza drużyna, ale prowadząc dwoma bramkami nie forsowała już tak tempa meczu. Mimo tego Zdrój raz za razem gościł pod bramką gości. W 56 minucie po szybkiej akcji Łukasz Samiec dośrodkował futbolówkę wprost na głowę najlepszego strzelca wałbrzyskiej Klasy Okręgowej z poprzedniego sezonu, Bartosza Chabrowskiego, który zdobył swojego premierowego gola w tym sezonie i zmienił wynik meczu na 4:1 dla Zdroju. Dwie minuty później było już 5:1. Podanie Mateusza Kałwaka skutecznie wykorzystał Paweł Zasada i pięknym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce przyjezdnych. Po tym golu Zdrój oddał inicjatywę Zamkowi, ale ataki gości praktycznie nie stanowiły zagrożenia dla naszej bramki. W 69 minucie po bardzo ładnej wymianie podań przed naszym polem karnym znalazł się zawodnik z Kamieńca Ząbkowickiego i mając przed sobą tylko golkipera Zdroju był faulowany przez starającego się wybić piłkę Macieja Kwiatkowskiego. Sędzia podyktował rzut wolny z okolic 18 metra, a naszego stopera ukarał czerwoną kartką. Zdrój w tej akcji nie dość, że stracił obrońcę, to jeszcze bramkę, ponieważ rzut wolny skutecznym uderzeniem na gola zamienił jeden z zawodników naszych rywali. Od tego momentu Zamek starał się groźniej zaatakować, jednak mimo gry w liczebnej przewadze nie zagrażał naszej bramce. Nasz zespół cofnął się broniąc bardzo dobrego wyniku i starał się kontratakować. Jeden z szybkich wypadów Zielono-Czerwonych na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przyniósł gola numer 6. Maciej Piwoński wypuścił prostopadłym podaniem Bartosza Chabrowskiego, który mają przed sobą bramkarza gości sprytnym uderzeniem zdobył gola. Do końca meczu emocji już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:2, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018 wałbrzyskiej Klasy Okręgowej.

Całkowicie zasłużone zwycięstwo. Wielkie brawa dla naszej drużyny za bardzo dobru mecz i rehabilitację za nieudaną inaugurację sezonu w Roztoce i porażkę 0:1. Pokazaliśmy, że nadal potrafimy cieszyć się grą w piłkę i z optymizmem patrzymy na kolejne mecz. Podziękowania kierujemy również w stronę naszych kibiców, którzy licznie przybyli na jedliński Stadion i pomogli Zielono-Czerwonym w odniesieniu tego zwycięstwa. Teraz przed nami wyjazd do Dusznik-Zdroju, gdzie podopieczni Radosława Kwiatkowskiego zmierzą się z miejscową Pogonią. Pierwszy gwizdek sędziego na Stadionie w Dusznikach-Zdroju w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców. Do zobaczenia.