dzisiaj: 510, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 420

Trzecie zwycięstwo z rzędu

• autor: lukas385, 2017-09-03 12:00

W meczu 4 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrane w sobotę, 2 września 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością zespół Piławianki Piława Górna 6:3 (3:1). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli w tym spotkaniu Bartosz Chabrowski, który popisał się hat trick'iem w tym raz pokonał golkipera gości z rzutu karnego, oraz Konrad Karkułowski, Rafał Lipiński i Marcin Michnicki, którzy dołożyli po jednym trafieniu. Dla tego ostatniego był to debiutancki gol w barwach Zdroju. Czytaj "więcej>>".

Początek meczu to gra w środku boiska. Pierwsi groźniej zaatakowali goście, jednak strzał zawodnika z Piławy nie znalazł drogi do naszej bramki. Chwilę później pierwszy wypad Zdroju pod bramkę przyjezdnych zakończył się golem. Mateusz Kałwak zagrał prostopadle do Bartosza Chabrowskiego, który bardzo ładnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywala na skuteczną interwencję. Radość Zielono-Czerwonych nie trwała zbyt długi i już 2 minuty później był remis. Rzut wolny dla gości z dalszej odległości i strzał zawodnika Piławianki niespodziewanie znalazł się w naszej bramce. Po tym golu nadal groźniejszy był Zdrój, jednak zespół z Piławy Górnej również szukał swoich szans pod bramką Zdroju. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego w ostatnim kwadransie pierwszej połowy zdominowali rywala i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Najpierw po ładnej akcji Bartosz Chabrowski wyłożył piłkę Konradowi Karkułowskiemu, który nie miał żadnych problemów z trafieniem do pustej bramki, a później ta dwója zamieniła się miejscami i ten pierwszy dobijał strzał drugiego. Do przerwy więc Zdrój po dwóch bramkach Bartosza Chabrowskiego i jednym golu Konrada Karkułowskiego prowadził z Piławianką 3:1.

Po zmianie stron nadal atakował Zdrój i już 5 minut po rozpoczęciu tej odsłony prowadził 4:1. Szybka akcja prawą stroną Konrada Karkułowskiego i silne zagranie wzdłuż bramki idealnie wykończył Marcin Michnicki, dla którego był to pierwszy gol w Zielono-Czerwonych barwach. 10 minut później było już 5:1 dla Zdroju. Marcin Michnicki zagrał do Rafała Lipińskiego, który fenomenalnym uderzeniem z około 30 metrów zdjął pajęczynkę z okienka bramki rywali. Do końca meczu to Zdrój miał zdecydowaną przewagę, jednak w 72 minucie goście zmniejszyli rozmiary naszego prowadzenia po ładnym uderzeniu zawodnika z Piławy Górnej. Niespełna 10 minut później Zdrój znowu prowadził czterema golami. Wprowadzony w drugiej połowie na plac gry Robert Kubowicz był faulowany w polu karnym przez bramkarza gości i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł najlepszy strzelec Zdroju z poprzedniego i obecnego sezonu i precyzyjnym uderzeniem zdobył swoją trzecią, a dla drużyny szósta bramkę. Jeszcze przed końcem meczu Piławianka znowu zmniejszyła rozmiary porażki i po błędzie naszej defensywy zdobyli bramkę numer 3. Zdrój kończył ten mecz w liczebnym osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Piotra Siary w 2 minucie doliczonego czasu gry. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał u siebie Piławiankę Piława Górna 6:3.

Kolejne, trzecie zwycięstwo w sezonie 2017/2018 stało się faktem. Wielkie brawa dla całego zespołu za to ważne zwycięstwo. Nasz zespół mógł wygrać to spotkanie dużo wyżej, jednak w kilku sytuacjach piłka nie znajdowała drogi do bramki Piławianki. Dziękujemy również jedlińskim kibicom, którzy postannowili spędzić czas na Stadionie w Jedlinie-Zdroju i swoim dopingiem pomogli naszej drużynie. Teraz przed jedlinianami dwa spotkania w nadchodzącym tygodniu. Najpierw w środę, 6 września 2017 roku nasz zespół zmierzy się w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym w Bystrzycy Górnej z miejscowym LKS-em, a w sobotę, 9 września 2017 roku uda się do Nowej Rudy, żeby zmierzyć swoje siły ze spadkowiczem z IV ligi, zespołem miejscowego Piasta. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 16:30, a drugi o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na oba wyjazdy. Do zobaczenia.