dzisiaj: 235, wczoraj: 225
ogółem: 2 233 081

Victoria z Tuszynem

• autor: lukas385, 2017-09-17 09:00

W meczu 6 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 16 września 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością zespół Victorii Tuszyn 1:0 (1:0). Bramkę dającą cenny komplet punktów zdobył na 5 minut przed końcem pierwszej części gry Mateusz Kałwak. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka sędziego dłużej przy piłce utrzymywał się Zdrój, a goście z Tuszyna nastawili się na obronę własnej bramki i szybkie kontrataki. W 8 minucie jedlinianie mogli prowadzić, jednak strzał głową Bartosza Chabrowskiego minął cel. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie przestrzelił w trudnej sytuacji. Goście próbowali wychodzić z szybkimi akcjami, jednak żadna z ich prób nie była w stanie zaskoczyć defensywy Zdroju i naszego bramkarza, Patryka Perlaka. Zielono-Czerwoni konsekwentnie czekali na swoją szansę i próbowali również strzałów z dystansu, jednak uderzenia Mateusza Kałwaka, Rafała Lipińskiego, Pawła Zasady czy też Macieja Piwońskiego nie znalazły drogi do bramki Victorii. Kolejna szansa na objęcie prowadzenia przyszła na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony i tej szansy Zdrój nie zmarnował. Paweł Zasada zabawił się z obrońcą gości w lewym narożniku i dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie najszybciej dopadł do niej Mateusz Kałwak i wyprowadził jedlinian na prowadzenie. Do przerwy bramek już nie było i Zdrój prowadził z Victorią 1:0.

Po zmianie stron nadal lepiej prezentował się Zdrój i już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy mogł zdobyć bramkę, jednak Mateusz Kałwak przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Po 15 minutach drugiej części gry do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni i coraz groźniej atakować naszą bramkę. Najlepszą okazją tuszynianie zmarnowali po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka po strzale gracza Victorii zatrzymała się na poprzeczce naszej bramki a do odbitej piłki najszybciej doskoczyli defensorzy Zdroju i wybili ją z pola karnego. Zdrój, choć w ostatnich fragmentach gry nastawił się na obronę bardzo korzystnego wyniku to również miał swoje szanse w kontratakach. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Kałwak zagrał w pole karne do Bartosza Chabrowskiego, jednak ten nie wykorzystał dobrego podania i Zdrój nadal prowadził 1:0. Do końca mecze goście starali się wyrównać, jednak tego dnia defensywa naszej drużyny nie dała się zaskoczyć i ostatecznie po 94 minutach gry Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością zespół Victorii Tuszyn 1:0.

Ważne zwycięstwo po bardzo ciężkim meczu. Wielkie brawa dla naszej drużyny, która po raz kolejny na tle dobrego rywala zaprezentowała się bardzo dobrej strony i po raz trzeci w tym sezonie zgarnęła całą pulę przed własną publicznością. Cieszy również drugi już w tym sezonie mecz na przysłowiowe zero z tyłu. Brawo Panowie. Jedziemy dalej i przed nami teraz dwa z rzędu spotkania wyjazdowe. W sobotę, 23 września 2017 roku Zdrój pojedzie do Szczawna-Zdroju na tak zwane derby Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i zmierzy się z miejscowym MKS-em, a w sobotę, 30 września 2017 roku zmierzymy się w Świebodzicach ze spadkowiczem z dolnośląskiej IV ligi, zespołem miejscowej Victorii. Oba spotkania zostały zaplanowane na godzinę 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na te mecze wszystkich kibiców Zielono-Czerwonych. Do zobaczenia.