Remis w Szczawnie-Zdroju

• autor: lukas385, 2017-09-24 09:00

W spotkaniu 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 23 września 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 1:1 (1:0), choć przegrywał od 48 sekundy gry. Gola na wagę 1 ligowego oczka zdobył w 3 minucie doliczonego czasu drugiej odsłony Bartosz Chabrowski, dla którego było to już trafienie numer 8 w bieżącym sezonie. Czytaj "więcej>>".

Mecz jeszcze dobrze się na zaczął a Zielono-Czerwoni przegrywali 0:1. Za krótkie wybicie z naszego pola karnego i z prezentu skorzystał napastnik MKS-u, który w 48 sekundzie gry wyprowadził miejscowym na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, jednak strzelec pierwszego gola dla zespołu ze Szczawna-Zdroju przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem naszego zespołu, Arkadiuszem Wtulichem. Po kwadransie gry obudzili się podopieczni Radosława Kwiatkowskiego, którzy w krótkim odstępie czasu mogli wyjść na prowadzenie, jednak dwukrotnie Bartosz Chabrowski minimalnie się pomylił. Do końca pierwszej odsłony, choć emocji było jeszcze sporo to bramek nie było i Zdrój przegrywał z MKS-em 0:1,

Po zmianie stron do ataków ruszyli jedlinianie, jednak praktycznie przez całą drugą połowę bramka gospodarzy była niczym zaczarowana i albo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz, albo obrońcy wybijali piłkę z pustej już bramki, albo naszym zawodnikom brakowało trochę szczęścia i piłka mijała cel. Zdrój coraz bardziej się odkrywał czego mogli skorzystać gospodarze, jednak w kilku bardzo dobrych kontratakach tylko w sobie wiadomy sposób MKS nie podwyższył prowadzenia. W końcu Zielono-Czerwoni dopięli swego. W doliczonym czasie gry faulowany z prawej strony pola karnego był wprowadzony w drugiej połowie Rafał Chabrowski. Piłkę pod bramkę wrzucił Piotr Siara, a do futbolówki pierwszy dopadł Bartosz Chabrowski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Choć do końca mecze było jeszcze kilka sekund to bramek już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 1:1

Tak jak mówiliśmy po meczu w Nowej Rudzie, że punkt na wyjeździe trzeba szanować, teraz chyba to powtórzymy. Opady deszczy przed meczem i podczas trwania pierwszej odsłony sprawiły, że boisko było bardzo ciężkie i Zdrój nie mógł grać tego co lubi. W tym meczu było więcej przypadku niż gry w piłkę i cieszy, że nie wracamy bez zdobyczy punktowej. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za serce włożone w to spotkanie. Brawo. Podziękowania kierujemy również w stronę naszych kibiców, którzy mimo niesprzyjającej aury pojawili się na Stadionie w Szczawnie-Zdroju i dopingowali Zielono-Czerwonych do ostatniego gwizdka sędziego. Teraz przed nami drugi wyjazd z rzędu. W sobotę, 30 września 2017 roku Zdrój zmierzy się w Świebodzicach ze spadkowiczem z dolnośląskiej IV ligi, zespołem miejscowej Victorii. Początek meczu na Stadionie w Świebodzicach o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców. Do zobaczenia.

Sobota - 23 września 2017 - godz. 16:00 - Stadion w Szczawnie-Zdroju
MKS SZCZAWNO-ZDRÓJ - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 1:1 (1:0)
1:0 1' Bartosz Roszak
1:1 90+3' Bartosz Chabrowski

Żółte kartki: Tomasz Rutkowski, Michał Korościk, Tomasz Lewandowski, Patryk Szkudlarek (MKS) - Łukasz Samiec, Maciej Kwiatkowski, Rafał Chabrowski (Zdrój)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich - 16. Piotr Siara, 4. Mateusz Trojak, 5. Maciej Kwiatkowski, 3. Łukasz Samiec, 14. Mateusz Kałwak, 9. Rafał Lipiński, 8. Maciej Piwoński (60' 15. Marcin Michnicki) , 11. Paweł Zasada (87' 10. Rafał Chabrowski), 7. Bartosz Chabrowski, 17. Konrad Karkułowski. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Piotr Zieniewicz (Kolegium Sędziów w Świdnicy).