dzisiaj: 672, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 582

Wynik dużo gorszy od gry

• autor: lukas385, 2017-10-08 10:00

W spotkaniu 9 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 7 października 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z zespołem Zjednoczonych Żarów aż 1:5 (1:2). Honorowe trafienie dla Zielono-Czerwonych zaliczył Rafał Lipiński. Czytaj "więcej>>".

Już w pierwszej akcji meczu Zdrój mógł objąć prowadzenie, jednak strzał Pawła Zasady zdołał sparować na rzut rożny bramkarz z Żarowa. Chwilę później to goście objęli prowadzenie po rzucie wolnym z okolic linii pola karnego. Do piłki podszedł zawodnik Zjednoczonych i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w okienku naszej bramki. Po tym trafieniu nadal groźniejsi byli goście i w 13 minucie podwyższyli prowadzenie. Zawodnik przyjezdnych znalazł się w dobrej sytuacji w naszym polu karnym i silnym uderzeniem w długi róg nie dał szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi. Po utracie drugiego gola w końcu do głosu zaczęli dochodzić Zielono-Czerwoni i już w pierwszej sytuacji mogli złapać kontakt, jednak strzał Macieja Kulpy został zablokowany przez obrońców. Nasz zespół w końcu zdobył bramkę kontaktową na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony. Bartosz Chabrowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i choć rywal zdołał obronić jego strzał, to wobec dobitki Rafała Lipińskiego był bez szans. Do końca pierwszej połowy bramek już nie było i Zdrój przegrywał ze Zjednoczonymi 1:2.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i szukali swoich szans na doprowadzenie do wyrównania. Najbliżej było po strzale Bartosza Chabrowskiego, którego strzał w światło bramki został zablokowany przez obrońcę. Goście w tej fazie meczu nastawili się na kontry i już pierwszy groźniejszy wypad zakończył się bramką dla Zjednoczonych i od 62 minuty Zdrój przegrywał 1:3. Chwilę później jedlinianie ponownie mogli złapać kontakt, jednak strzał Łukasza Samca nie trafił do bramki rywala, a na domiar złego od 67 minuty Zielono-Czerwoni musieli sobie radzić w liczebnym osłabieniu po drugiej żółtej dla Bartosza Chabrowskiego. Mimo gry w osłabieniu nasz zespół miał jeszcze swoje okazje bramkowe, jednak nie udało się ponownie pokonać bramkarza z Żarowa. Goście naszą grę w osłabieniu wykorzystali jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 73 minucie kontratak Zjednoczonych zakończył się bramką numer 4, a 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry goście podwyższyli prowadzenie na 5:1 po błędzie w defensywie naszego zespołu. Ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z zespołem Zjednoczonych Żarów aż 1:5.

Ciężko podsumować to spotkanie. Choć nie byliśmy zespołem dużo słabszym od rywala, to jednak wysoko przegrywamy. Szkoda wysokiej porażki, jednak nie ma się co załamywać i wyciągnąć pozytywy z tego spotkanie. Mimo porażki mieliśmy swojej dobre okazje bramkowe i gdybyśmy je wykorzystali wynik mógł być zupełnie inny. Wszystkim zawodnikom Zdroju dziękujemy za walkę w tym spotkaniu, a kibicom dziękujemy za wsparcie po tak wysokiej porażce. Teraz przed Zdrojem wyjazd do Witkowa na mecz z miejscowym Gromem. Początek meczu na Stadionie w Witkowie w sobotę, 14 października 2017 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Do zobaczenia.