• Victoria Świebodzice - Piławianka Piława Górna 1:1

6. ftb2user_1499983533. 3

Porażka w Stroniu Śląskim

• autor: lukas385, 2017-10-30 13:00

W meczu 12 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę, 28 października 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój nie sprostał na wyjeździe beniaminkowi rozgrywek i przegrał w Stroniu Śląskim z miejscowym Kryształem 1:3 (0:0). Jedynego gola dla Zielono-Czerwonych zdobył Bartosz Chabrowski, dla którego było to już 11 trafienie w obecnym sezonie. Czytaj "więcej>>".

Od początku meczu dłużej przy piłce utrzymywali się miejscowi, którzy w ataku pozycyjnym starali się zagrozić bramce Zdroju. Nasz zespół nastawił się defensywnie i starał się szukać swoich szans w kontratakach. Najlepszej sytuacji w naszych szeregach nie wykorzystał Bartosz Chabrowski, który w dobrej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i bramkarz miejscowych nie miał problemów z obroną tego strzału. Swoją szansę miał również Maciej Kulpa, jednak zbyt długo zbierał się do strzału i został zablokowany przez defensorów Kryształu. Miejscowi również stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola, jednak dwukrotnie dobrze bronił Arkadiusz Wtulich, a w innych sytuacjach dobrze spisywała się formacja obronna Zdroju. lub też miejscowi nie potrafili trafić w światło bramki. Ostatecznie w pierwszych 45 minutach bramek nie było i Zdrój remisował w Stroniu Śląskim 0:0.

Po zmianie stron jedlinianie od razu mogli objąć prowadzenie, jednak sprytny strzał zza pola karnego Macieja Piwońskiego z trudem obronił golkiper Kryształu. Co nie udało się podopiecznym Radosława Kwiatkowskiego wyszło gospodarzom w 53 minucie. Po akcji lewą stroną zawodnik ze Stronia Śląskiego był faulowany w polu karnym i sędzia główny podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł zawodnik Kryształu i mimo, że nasz golkiper wyczuł intencje strzelca, to piłka zatrzepotała w siatce i Zdrój przegrywał 0:1. Chwilę  później mógł być remis, jednak w zamieszaniu pod bramką strzał Macieja Kulpy został zablokowany przez obrońców. Zdrój starał się zagrażać bramce rywala, jednak brakowało nam szczęścia. Na domiar złego na kwadrans przed końcem meczu gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożny niekryty zawodnik beniaminka rozgrywek strzałem głową po raz drugi umieścił piłkę w naszej bramce. Po tym golu Zdrój nadal starał się zdobyć gola i udało się to na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Václav Pohl zagrał prostopadłą piłkę do Bartosza Chabrowskiego, a ten w sytuacji jeden na jednego nie dał szans bramkarzowi Kryształu. Po bramce kontaktowej nasz zespół starał się o gola dającego wyrównanie, jednak mimo kilku okazji nie udało się już umieścić piłki w bramce rywala. Najlepszą sytuację miał Bartosz Chabrowski, gdy po dośrodkowaniu ubiegł bramkarza, jednak jego uderzenie głową minęło bramkę miejscowych. Na nasze nieszczęście w doliczonym czasie gry Kryształ wyprowadził zabójczą kontrę i zdobył trzecią bramkę. Jeszcze tuż przed końcem kapitan Zdroju, Łukasz Samiec otrzymał drugą żółtą kartkę i do końca meczu musieliśmy sobie radzić w osłabieniu. Ostatecznie więcej bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój nie sprostał na wyjeździe beniaminkowi rozgrywek i przegrał w Stroniu Śląskim z miejscowym Kryształem 1:3.

Mimo porażki zagraliśmy i niebo lepiej niż w poprzedniej kolejce w Iskrą Jaszkowa Dolna. Teraz w jedenastoosobowym składzie ugraliśmy tyle ile mogliśmy, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy wywieść ze Stronia Śląskiego remis. Wielki szacunek dla tych którzy byli i w bardzo ciężkich warunkach walczyli o jak najlepszy wynik. Panowie, jesteście wielcy, niektórzy przez przeszło 90 minut walczyli nie tylko z rywalem, ale również z brakiem sił i kontuzjami. Niestety, bez zmian nie da się wygrać na tak ciężkim terenie. Kibice z Jedliny-Zdroju byli w małej grupce i dziękujemy im za obecność na najdalszym dla nas wyjeździe w tym sezonie. Do końca rundy jesiennej zostały nam trzy spotkania i mimo gigantycznych problemów kadrowych zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zdobyć tyle punktów ile się da. Teraz przez Zielono-Czerwonymi starcie na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z LKS-em Bystrzyca Górna Początek meczu nietypowo, bo w niedzielę, 5 listopada 2017 roku o godzinie 10:00. Zapraszamy na ten mecz naszych kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz kuracjuszy. Do zobaczenia.

12 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
Sobota - 28 października 2017 - godz. 15:00 - Stadion w Stroniu Śląskim
KRYSZTAŁ STRONIE ŚLĄSKIE - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 3:1 (0:0)
1:0 53' Tomasz Haydon (k)
2:0 75' Mateusz Poświstajło
2:1 84' Bartosz Chabrowski
3:1 90+2' Tomasz Haydon

Żółte kartki: Łukasz Samiec, Maciej Piwoński (Zdrój)

Czerwona kartka: Łukasz Samiec (Zdrój - 90+3' 2 żółte kartki)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich - 3. Łukasz Samiec, 4. Mateusz Trojak, 5. Maciej Kwiatkowski, 16. Rafał Pietrzak 10. Dominik Tłuścik, 2. Václav Pohl, 7. Bartosz Chabrowski, 8. Maciej Piwoński, 6. Maciej Kulpa, 9. Rafał Lipiński. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Tomasz Makowski (Kolegium Sędziów w Wałbrzychu).

Podobny obraz PRZERWA Podobny obraz
Podobny obraz  L E T N I A Podobny obraz