Komplet punktów z LKS-em

• autor: lukas385, 2017-11-06 23:00

W spotkaniu 13 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w niedzielę, 5 listopada 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością LKS Bystrzyca Górna 3:2 (0:0). Wszystkie bramki dla podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego zdobył Bartosz Chabrowski, który ma już na swoim koncie 14 bramek w tym sezonie. Czytaj "więcej>>".

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście, jednak zawodnik LKS-u będąc przed naszym bramkarzem fatalnie przestrzelił. Po drugiej stronie dwukrotnie Bartosz Chabrowski przegrywał pojedynki z bramkarzem bystrzyczan. Jeszcze przed przerwą nasz zespół trzykrotnie był bliski objęcia prowadzenie, jednak najpierw Bartosz Chabrowski uderzył głową w słupek, a później dwa razy Rafał Lipiński minimalnie pomylił się przy strzałach na bramkę. Tuż przed przerwą to goście mogli zdobyć tak zwaną bramkę do szatni, jednak na nasze szczęście po szybkiej akacji broniący dostępu do naszej bramki Arkadiusz Wtulich sparował groźne uderzenie na poprzeczkę. Tak więc w pierwszych 45 minutach bramek nie było i Zdrój remisował z LKS-em 0:0.

Po zmianie stron do huraganowych ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już w pierwszej akcji zdobyli gola. Paweł Zasada minął z prawej strony obrońcę przyjezdnych i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najszybciej dopadł do niej Bartosz Chabrowski i strzałem głową wyprowadził Zdrój na prowadzenie. Emocje po pierwszej bramce jeszcze nie opadły a Zielono-Czerwoni prowadzili już 2:0. Tym razem Rafał Lipiński zagrał w pole karne w kierunku Bartosza Chabrowskiego, a ten sprytnym uderzeniem z pierwszej piłki między nogami bramkarza podwyższył prowadzenie Zdroju. Tak jak po bramce numer 1, tak po trafieniu numer 2 emocje nie opadły a było już 3:0 dla jedlinian. Mateusz Kałwak wypuścił prostopadłym podaniem Bartosza Chabrowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza minął go i po raz trzeci umieścił futbolówkę w siatce gości. Tak więc po 9 minutach drugiej części gry Zdrój prowadził 3:0. Po tym golu nadal lepiej prezentowali się jedlinianie, jednak nie atakowali już z taką częstotliwością. Goście starali się zagrażać naszej bramce i w 71 minucie dopięli swego. Po błędzie naszej defensywy zawodnik LKS-u uderzył z okolic jedenastego metra i piłka po rękach naszego golkipera wylądowała w bramce. W dalszej części gry zespół z Bystrzycy Górnej starał się zdobyć bramkę kontaktową, jednak aż do 3 minuty doliczonego czasu gry nasza obrona nie dała się zaskoczyć. Właśnie w 93 minucie zawodnik rywala otrzymał piłkę na wolne pole i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością LKS Bystrzyca Górna 3:2.

Bardzo ważne zwycięstwo z niewygodnym dla nas rywalem. Mimo kłopotów kadrowych pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać. Wielkie brawa dla naszych zawodników za walkę w tym spotkaniu. Dziękujemy również kibicom za obecność na Stadionie w Jedlinie-Zdroju i wspomaganie zespołu w ciężkich chwilach. Teraz przed Zielono-Czerwonymi wyjazd do beniaminka rozgrywek, drużyny Skałek Stolec. Mecz zostanie rozegrany w dniu Narodowego Święta Niepodległości, czyli w sobotę, 11 listopada 2017 roku o godzinie 14:00 na Stadionie w Stolcu. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie. Do zobaczenia.

13 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
Niedziela - 5 listopada 2017 - godz. 10:00 - Stadion w Jedlinie-Zdroju
ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ - LKS BYSTRZYCA GÓRNA 3:2 (0:0)
1:0 47' Bartosz Chabrowski
2:0 50' Bartosz Chabrowski
3:0 54' Bartosz Chabrowski
3:1 71' Kamil Bezegłów
3:2 90+3' Łukasz Somala

Żółta kartka: Václav Pohl (Zdrój)

Zdrój: 30. Arkadiusz Wtulich - 17. Maciej Kulpa, 4. Mateusz Trojak, 5. Maciej Kwiatkowski, 16. Piotr Siara, 14. Mateusz Kałwak, 2. Václav Pohl, (55' 15. Rafał Pietrzak) 8. Maciej Piwoński (87' 6. Bartosz Rzeszót), 11. Paweł Zasada, 9. Rafał Lipiński (83' 10. Dominik Tłuścik), 7. Bartosz Chabrowski. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Krystian Kubik (Kolegium Sędziów w Kłodzku).