dzisiaj: 720, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 630

Ostatni wyjazd w tym roku na minus

• autor: lukas385, 2017-11-13 15:00

W meczu 14 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w Narodowe Święto Niepodległości, czyli w sobotę, 11 listopada 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Stolcu z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowych Skałek 1:2 (1:2). Jedynego gola dla Zielono-Czerwonych zdobył z rzutu karnego Bartosz Chabrowski. Czytaj "więcej>>".

Od początku spotkania do huraganowych ataków ruszył Zdrój i w pierwszych minutach powinien zdobyć przynajmniej dwie bramki, jednak najpierw po wrzutce z prawej strony Konrad Karkułowski nie trafił do celu, a chwilę później Rafał Lipiński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Co nie udało się jedlinianom, doskonale wyszło gospodarzom, którzy w pierwszej swojej akcji zdobyli bramkę. Zawodnik Skałek dostał piłkę przed polem karnym i bardzo precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera Zdroju. Nie minęło wiele czasu a beniaminek prowadził 2:0. Po stracie w środku pola piłkę z prawej strony otrzymał gracz Skałek i silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Zielono-Czerwonych po raz drugi. Chwilę później mogło być 3:0 dla miejscowych, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Siara. Po tej sytuacji Zdrój przejął inicjatywę i szukał swojej okazji do zdobycia gola kontaktowego, jednak dobrze dysponowany był bramkarz rywala, który dwukrotnie obronił uderzenia głową Konrada Karkułowskiego i Bartosza Chabrowskiego po stałych fragmentach gry. Nasz zespół swoją szansę wykorzystał tuż przed przerwą. Mateusz Kałwak wpadł w pole karne i był nieprawidłowo powstrzymywany, za co sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do futbolówki podszedł Bartosz Chabrowski i myląc bramkarza zdobył gola kontaktowego. Chwilę później sędzia główny zakończył pierwszą cześć meczu po której Zdrój przegrywał ze Skałkami 1:2.

Po zmianie stron do ataków ponownie ruszyli jedlinianie i w pierwszych 5 minutach drugiej odsłony powinni doprowadzić do wyrównania, jednak dwukrotnie pomylił się Bartosz Chabrowski, który najpierw minimalnie spalił w dobrej sytuacji, a następnie jego strzał zdołał złapać bramkarz. Zdrój coraz śmielej dążył do wyrównania i co raz bardziej się otwierał, czym stwarzał rywalowi szanse na zdobycie bramki numer 3, jednak nie mogliśmy sforsować defensywy gospodarzy, a zawodnicy Skałek albo pudłowali, albo zagrożenie oddalała nasza obrona, lub też dobrze spisywał się broniący dostępu do naszej bramki Arkadiusz Wtulich. Od 85 minuty Zdrój musiał sobie radzić w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Mateusz Trojak. Mimo gry jednego mniej aż do końca meczu Zdrój starał się zdobyć gola dającego remis. Bardzo groźnie pod bramką beniaminka rozgrywek było w doliczonym czasie gry, jednak po strzale wprowadzonego w drugiej części gry Bartosza Rzeszóta piłkę praktycznie z bramki wybili defensorzy. To była ostatnia dobra okazja i po kilkunastu sekundach sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Stolcu z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowych Skałek 1:2.

Szkoda, bo w pierwszych minutach meczu Zdrój powinien rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść a wraca z ostatniego wyjazdu w tym roku bez punktów. Wielkie podziękowania dla naszych zawodników, którzy mimo porażki zostawili na murawie dużo serca i zdrowia. Dziękujemy również małej grupce naszych kibiców, którzy mimo niesprzyjającej pogody pojawili się na tym spotkaniu i chcieli pomóc drużynie w wywalczeniu korzystnego wyniku. Teraz przed Zdrojem ostatnie spotkanie ligowe w 2017 roku. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego z sobotę, 18 listopada 2017 roku zmierzą się na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z kolejnym beniaminkiem rozgrywek, zespołem Orła Lubawka. Początek meczu o godzinie 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy. Do zobaczenia.