• Piławianka Piława Górna - Victoria Świebodzice 5:1

2. chaberinho96 207
5. lukas385 189
6. ftb2user_1499983533. 3

Ostatni wyjazd w tym roku na minus

• autor: lukas385, 2017-11-13 15:00

W meczu 14 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w Narodowe Święto Niepodległości, czyli w sobotę, 11 listopada 2017 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Stolcu z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowych Skałek 1:2 (1:2). Jedynego gola dla Zielono-Czerwonych zdobył z rzutu karnego Bartosz Chabrowski. Czytaj "więcej>>".

Od początku spotkania do huraganowych ataków ruszył Zdrój i w pierwszych minutach powinien zdobyć przynajmniej dwie bramki, jednak najpierw po wrzutce z prawej strony Konrad Karkułowski nie trafił do celu, a chwilę później Rafał Lipiński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Co nie udało się jedlinianom, doskonale wyszło gospodarzom, którzy w pierwszej swojej akcji zdobyli bramkę. Zawodnik Skałek dostał piłkę przed polem karnym i bardzo precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera Zdroju. Nie minęło wiele czasu a beniaminek prowadził 2:0. Po stracie w środku pola piłkę z prawej strony otrzymał gracz Skałek i silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Zielono-Czerwonych po raz drugi. Chwilę później mogło być 3:0 dla miejscowych, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Siara. Po tej sytuacji Zdrój przejął inicjatywę i szukał swojej okazji do zdobycia gola kontaktowego, jednak dobrze dysponowany był bramkarz rywala, który dwukrotnie obronił uderzenia głową Konrada Karkułowskiego i Bartosza Chabrowskiego po stałych fragmentach gry. Nasz zespół swoją szansę wykorzystał tuż przed przerwą. Mateusz Kałwak wpadł w pole karne i był nieprawidłowo powstrzymywany, za co sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do futbolówki podszedł Bartosz Chabrowski i myląc bramkarza zdobył gola kontaktowego. Chwilę później sędzia główny zakończył pierwszą cześć meczu po której Zdrój przegrywał ze Skałkami 1:2.

Po zmianie stron do ataków ponownie ruszyli jedlinianie i w pierwszych 5 minutach drugiej odsłony powinni doprowadzić do wyrównania, jednak dwukrotnie pomylił się Bartosz Chabrowski, który najpierw minimalnie spalił w dobrej sytuacji, a następnie jego strzał zdołał złapać bramkarz. Zdrój coraz śmielej dążył do wyrównania i co raz bardziej się otwierał, czym stwarzał rywalowi szanse na zdobycie bramki numer 3, jednak nie mogliśmy sforsować defensywy gospodarzy, a zawodnicy Skałek albo pudłowali, albo zagrożenie oddalała nasza obrona, lub też dobrze spisywał się broniący dostępu do naszej bramki Arkadiusz Wtulich. Od 85 minuty Zdrój musiał sobie radzić w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Mateusz Trojak. Mimo gry jednego mniej aż do końca meczu Zdrój starał się zdobyć gola dającego remis. Bardzo groźnie pod bramką beniaminka rozgrywek było w doliczonym czasie gry, jednak po strzale wprowadzonego w drugiej części gry Bartosza Rzeszóta piłkę praktycznie z bramki wybili defensorzy. To była ostatnia dobra okazja i po kilkunastu sekundach sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Stolcu z beniaminkiem rozgrywek, zespołem miejscowych Skałek 1:2.

Szkoda, bo w pierwszych minutach meczu Zdrój powinien rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść a wraca z ostatniego wyjazdu w tym roku bez punktów. Wielkie podziękowania dla naszych zawodników, którzy mimo porażki zostawili na murawie dużo serca i zdrowia. Dziękujemy również małej grupce naszych kibiców, którzy mimo niesprzyjającej pogody pojawili się na tym spotkaniu i chcieli pomóc drużynie w wywalczeniu korzystnego wyniku. Teraz przed Zdrojem ostatnie spotkanie ligowe w 2017 roku. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego z sobotę, 18 listopada 2017 roku zmierzą się na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z kolejnym beniaminkiem rozgrywek, zespołem Orła Lubawka. Początek meczu o godzinie 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy. Do zobaczenia.

14 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
Sobota - 11 listopada 2017 - godz. 14:00 - Stadion w Stolcu
SKAŁKI STOLEC - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:1 (2:1)
1:0 10' Piotr Kupiec
2:0 17' Łukasz Idzi
2:1 45' Bartosz Chabrowski (k)

Żółte kartki: Łukasz Idzi (Skałki) - Konrad Karkułowski (Zdrój)

Czerwona kartka: Mateusz Trojak 85' (Zdrój)

Zdrój: 30. Arkadiusz Wtulich - 16. Piotr Siara, 4. Mateusz Trojak, 5. Maciej Kwiatkowski, 19. Rafał Pietrzak, 11. Paweł Zasada, 9. Rafał Lipiński, 8. Maciej Piwoński (73' 18. Bartosz Rzeszót), 14. Mateusz Kałwak, 17. Konrad Karkułowski, 7. Bartosz Chabrowski. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Piotr Zieniewicz (Kolegium Sędziów w Świdnicy).

SENIORZY

PIERWSZY TRENING