"arts68"

Aktualności

Druga wiosenna porażka

• autor: lukas385, 2018-04-09 23:00

W meczu 18 kolejki rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę. 7 kwietnia 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z Pogonią Duszniki-Zdrój 0:1 (0:1). Czytaj "więcej>>".

Pierwsza połowa to szarpana gra z jednej, jak i z drugiej strony. Zdrój, choć starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Pogoni to jednak nie mógł przebić się przez defensywę rywali. Najgroźniej było po strzale z rzutu wolnego Roberta Kubowicza z którą poradził sobie golkiper. Goście również starali się o sytuację bramkowe, jednak oprócz strzału z dystansu nie zdołali na poważnie zagrozić naszej bramce. Przed przerwą Zdrój powinien objąć prowadzenie, ale uderzenie Macieja Piwońskiego, który zastąpił w pierwszej połowie kontuzjowanego Dawida Skarbińskiego, tylko w wiadomy sobie sposób zdołał obronić bramkarz przyjezdnych. Co nie udało się naszej drużynie wyszło rywalom tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym i za krótkim wybiciu zawodnik Pogoni przyjął sobie piłkę w polu karnym i silnym strzałem wyprowadził duszniczan na prowadzenie. Chwilę później sędzia zakończył pierwsza  odsłonę, po której Zdrój przegrywał z Pogonią 0:1.

Po przerwie Zdrój ruszył agresywniej i chciał jak najszybciej zdobyć gola dającego remis. Goście w tym fragmencie gry skupili się na obronie własnej bramki i kontratakach. Nasz zespół teraz dłużej utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie kilka okazji do zdobycia gola. Najgroźniejszą z nich był strzał Macieja Piwońskiego, który poszybował nad bramką. Zdrój coraz bardziej odkrywał się, co chcieli wykorzystać goście, jednak dwukrotnie bardzo dobrymi interwencjami popisywał się golkiper Zdroju, Michał Trzepak. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego próbował jeszcze uderzać Robert Kubowicz, jednak jego strzał minimalnie chybił celu. Po tym uderzeniu sędzia główny zakończył zawody i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z Pogonią Duszniki-Zdrój 0:1.

Znowu szkoda straconych punktów. Jedyne co napawa optymizmem to sportowa złość samych zawodników i druga połowa, która byłą zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Nie pozostaje nic innego, niż skupić się na kolejnym meczu i pokazać, że jednak w piłkę potrafimy grać. W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku nasz zespół pojedzie do Piławy Górnej, żeby zmierzyć się tam z miejscową Piławianką. Pierwszy gwizdek na Stadionie w Piławie Górnej o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Do zobaczenia.