dzisiaj: 230, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 140

Cenny remis w Jaszkowej Dolnej

• autor: lukas385, 2018-05-28 15:00

W spotkaniu 26 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w niedzielę, 27 maja 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Jaszkowej Dolnej z miejscową Iskrą 2:2 (0:1). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Paweł Zasada i Václav Pohl, który zapewnił naszej drużynie punkt w 5 minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka spotkanie było bardzo wyrównane i w pierwszym kwadransie obie drużyny stworzyły sobie okazje do strzelenia bramki, jednak dobrze spisywali się bramkarze każdej ze stron. Dla nas dobrych okazji nie wykorzystał Dominik Tłuścik, który dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem. Groźnie z rzutu wolnego uderzał również Paweł Zasada, jednak golkiper zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Strzały z dystansu również nie przyniosły zamierzonego efektu. Gosopdarze mieli dwie sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem, jednak dwukrotnie zwycięsko z opresji wychodził nasz golkiper. W końcu w 19 minucie gry padła pierwsza bramka. Po ładnej akcji zawodnik Iskry znalazł się przed naszym bramkarzem i tym razem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Po tym golu spotkanie nadal było wyrównane i obie drużyny szukały swoich sytuacji do umieszczenia piłki w siatce. Tuż przed przerwą jaszkowianie zdobyli drugiego gola, jednak na nasze szczęście sędzia pokazał pozycję spaloną. Chwilę później zakończyła się pierwsza połowa, po której Zdrój przegrywał z Iskrą 0:1.

Po zmianie stron podopieczni Radosława Kwiatkowskiego ruszyli do odrabiania strat i osiągnęli delikatną przewagę. Jedlinianie raz za razem gościli pod bramką gospodarzy, jednak żadna z bramkowych sytuacji nie zakończyła się po myśli naszego zespołu. Najdogodniejszą z nich miał Dominik Tłuścik, który w zamieszaniu podbramkowym uderzył ponad bramką. Zdrój chcąc doprowadzić do wyrównania coraz bardziej się odkrywał, co starali się wykorzystywać rywale. W 61 minucie po szybkiej akcji zawodnik miejscowych wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i był faulowany przez Damiana Lica tuż przed polem karnym. Sędzia bez wahania pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę i podyktował rzut wolny dla Iskry. Stały fragment gry jednak nie stworzył zagrożenia pod naszą bramką. Od tego momentu Zdrój wyraźnie przyjął inicjatywę, mimo gry w liczebnym osłabieniu i już 4 minuty później zdołał wyrównać. Dominik Tłuścik po akcji prawą stroną dośrodkował futbolówkę w pole karne i tam błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk bezlitośnie wykorzystał Paweł Zasada i doprowadził do wyrównania. Po tym golu nasz zespół cofnął się i swoich szans szukał w kontratakach. Gospodarze osiągnęli przewagę, jednak dobrze spisywał się nasz blok defensywy na czele na naszym bramkarze, Michałem Trzepakiem, który kilkoma efektownymi interwencjami uchronił Zdrój przed stratą gola. Gospodarze dopięli swego w 89 minucie gry. Na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się zawodnik Iskry i na nasze nieszczęście piłka zatrzepotała w naszej bramce. Wydawać by się mogło, że jest już po meczu, jednak nic bardziej mylnego. Zielono-Czerwoni rzucili się na rywala. Zdrój praktycznie nie schodził z połowy gospodarzy. W 5 minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktwał rzut wolny dla jedlinian z prawej strony pola karnego. W szestnastce pojawili się wszyscy zawodnicy Zdroju łącznie z bramkarzem. Maciej Kulpa wrzucił piłkę w pole karne, tam przedłużył ją wprowadzony w drugiej części gry Aleksander Sitko. Do futbolówki dopadł w końcu Václav Pohl i umieścił ją w bramce, czym wprowadził w euforię swoich kolegów, całą ławkę rezerwowych i kibiców, którzy przybyli na ten mecz z Jedliny-Zdroju. Mimo, że była to już 95 minuta, to sędzia nie zakończył spotkania. Iskra rzuciła się do ataków i miała jeszcze rzut wolny zza pola karnego, po którym piłka poszybowała nad naszą bramką, oraz rzut rożny. Ostatecznie po 99 minutach walki sędzia zakończył spotkanie i Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Jaszkowej Dolnej z miejscową Iskrą 2:2.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla całej naszej drużyny. W momencie kiedy nam nie idzie wywozimy z ciężkiego terenu bardzo cenny punkt, który może być kluczowym w walce o utrzymanie w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej. Mimo gry od 61 minuty w liczebnym osłabieniu nasz zespół potrafił odwrócić losy meczu tak, że udało się zremisować Panowie, wielkie podziękowania dla Was za walkę w tym meczu. Dziękujemy również nielicznej grupie naszych kibiców, którzy udali się na ten wyjazd i pomogli drużynie w tym spotkaniu. Teraz przed naszym zespołem dwa mecze w odstępie kilku dni. Najpierw spotkanie u siebie z silnym zespołem Kryształu Stronie Śląskie. Początek meczu w Święto Bożego Ciała, czyli w czwartek, 31 maja 2018 roku o godzinie 17:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy. Do zobaczenia.

Niedziela - 27 maja 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Jaszkowej Dolnej
ISKRA JASZKOWA DOLNA - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:2 (1:0)
1:0 19' Jarosław Drobek
1:1 65' Paweł Zasada
2:1 89' Konrad Matusik
2:2 90+5' Václav Pohl

Żółte kartki: Tomasz Wcisło, Łukasz Szpakowicz (Iskra) - Łukasz Samiec, Paweł Zasada, Rafał Lipiński (Zdrój)

Czerwona kartka: Damian Lic (Zdrój - 61')

Zdrój: 1. Michał Trzepak - 6. Damian Lic, 3. Łukasz Samiec, 2. Václav Pohl, 16. Piotr Siara, 7. Dominik Tłuścik (88' 17. Arkadiusz Foltynowicz), 8. Maciej Piwoński (86' 18. Ireneusz Włochowski), 9. Rafał Lipiński, 10. Paweł Kryska, 15. Maciej Kulpa, 11. Paweł Zasada (80' 14. Aleksander Sitko). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Piotr Koziejski (Kolegium Sędziów w Świdnicy).