Porażka w ostatnim meczu u siebie

• autor: lukas385, 2018-06-11 23:00

W ostatnim meczu u siebie w sezonie 2017/2018 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej, meczu 29 kolejki rozgrywek, który został rozegrany w sobotę, 9 czerwca 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z drużyną Skałek Stolec 2:4 (1:3). Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Dominik Tłuścik, dla którego były to pierwsze trafienia w seniorskiej drużynie Zdroju. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było w miarę wyrównane i oba zespoły szukały swoich szans na objęcie prowadzenia. Pierwsi uczynili to goście w 11 minucie gry. Arkadiusz Foltynowicz faulował w polu karnym zawodnika ze Stolca i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Przyjezdni nie zmarnowali swojej sytuacji i mogli cieszyć się z prowadzenia. Po tym golu nasi rywale przejęli inicjatywę i po kolejnych 11 minutach prowadzili już 2:0 po szybkiej i bardzo ładnej akcji zespołowej. Od tego momentu lepiej zaczął radzić sobie Zdrój i stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Miedzy innymi dwa celne strzały naszego zespołu goście wybijali praktycznie z linii bramkowej. W końcu w 30 minucie Zielono-Czerwoni dopięli swego. Paweł Kryska wypatrzył w polu karnym Dominika Tłuścika, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości i umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że jedlinianie pójdą za cisem i zdołają wyrównać stan meczu, jednak tuż przed przerwą po szybkiej akcji Skałek piłka po raz kolejny wylądowała w naszej bramce i od 42 minuty było już 3:1 dla przyjezdnych. Do końca pierwszej połowy bramek już nie było i Zdrój przegrywał ze Skałkami 1:3.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już po chwili ponownie mogli złapać kontakt, jednak wyłożoną przez Damiana Lica piłkę na poprzeczkę posłał Paweł Kryska. W końcu, po niespełna kwadransie nasz zespół ponownie zbliżył się do Skałek na jednego gola. Łukasz Samiec zagrał z prawej strony do Dominika Tłuścika, który ładnym uderzeniem ponownie umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, a goście starali się wyprowadzać kontrataki. W kilku naszych akcjach było bardzo blisko bramki wyrównującej, jednak brakowało skuteczności. Przyjezdni również po kilku kontrach byli bliscy podwyższenia prowadzenia, jednak dobrze spisywała się nasza defensywa na czele z golkiperem Michałem Trzepakiem, który w kilku sytuacjach bardzo ładnie zatrzymywał strzały rywali. W końcu w 90 minucie Skałki wyprowadziły zabójczą kontrę i zawodnik ze Stolca strzałem z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Chwilę później sędzia zakończył zawodny i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z drużyną Skałek Stolec 2:4.

Mimo porażki nasza drużyna zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony. Cieszą minuty spędzone na boisku przez naszych Juniorów, dla których była to kolejna tej wiosny cenna lekcja, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wielkie brawa należą się naszym zawodnikom za walkę w tym spotkaniu. Dziękujemy również naszym kibicom za doping. Teraz przed Zielono-Czerwonymi ostatni meczu sezonu 2017/2018. W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku Zdrój pojedzie do Lubawki, żeby zmierzyć się tam z miejscowym Orłem. Początek meczu na Stadionie w Lubawce został zaplanowany na godzinę 11:00. Oczywiście już teraz zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, którzy chcieliby podziękować drużynie za cały sezon walki. Do zobaczenia.

29 kolejka rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
Sobota - 11 czerwca 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Jedlinie-Zdroju
ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ - SKAŁKI STOLEC 2:4 (1:3)
0:1 11' Piotr Kupiec (k)
0:2 22' Piotr Kupiec
1:2 30' Dominik Tłuścik
1:3 42' Łukasz Idzi
2:3 57' Dominik Tłuścik
2:4 90' Mateusz Faron

Żółte kartki: Bartosz Rzeszót (Zdrój) - Piotr Kupiec, Kacper Dominik, Krzysztof Cupiał (Skałki)

Zdrój: 1. Michał Trzepak - 9. Damian Samiec (40' 5. Martin Skuza), 2. Václav Pohl, 16. Piotr Siara, 15. Arkadiusz Foltynowicz (46' 8. Maciej Piwoński), 6. Damian Lic (70' 18. Ireneusz Włochowski), 11. Bartosz Jastrzębski (30' 14. Aleksander Sitko), 19. Bartosz Rzeszót, 3. Łukasz Samiec, 10. Paweł Kryska, 7. Dominik Tłuścik. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Tomasz Zieliński (Kolegium Sędziów w Świdnicy).