"lukasz235"

Aktualności

Porażka w ostatnim meczu u siebie

• autor: lukas385, 2018-06-11 23:00

W ostatnim meczu u siebie w sezonie 2017/2018 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej, meczu 29 kolejki rozgrywek, który został rozegrany w sobotę, 9 czerwca 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z drużyną Skałek Stolec 2:4 (1:3). Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Dominik Tłuścik, dla którego były to pierwsze trafienia w seniorskiej drużynie Zdroju. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było w miarę wyrównane i oba zespoły szukały swoich szans na objęcie prowadzenia. Pierwsi uczynili to goście w 11 minucie gry. Arkadiusz Foltynowicz faulował w polu karnym zawodnika ze Stolca i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Przyjezdni nie zmarnowali swojej sytuacji i mogli cieszyć się z prowadzenia. Po tym golu nasi rywale przejęli inicjatywę i po kolejnych 11 minutach prowadzili już 2:0 po szybkiej i bardzo ładnej akcji zespołowej. Od tego momentu lepiej zaczął radzić sobie Zdrój i stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Miedzy innymi dwa celne strzały naszego zespołu goście wybijali praktycznie z linii bramkowej. W końcu w 30 minucie Zielono-Czerwoni dopięli swego. Paweł Kryska wypatrzył w polu karnym Dominika Tłuścika, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości i umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że jedlinianie pójdą za cisem i zdołają wyrównać stan meczu, jednak tuż przed przerwą po szybkiej akcji Skałek piłka po raz kolejny wylądowała w naszej bramce i od 42 minuty było już 3:1 dla przyjezdnych. Do końca pierwszej połowy bramek już nie było i Zdrój przegrywał ze Skałkami 1:3.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już po chwili ponownie mogli złapać kontakt, jednak wyłożoną przez Damiana Lica piłkę na poprzeczkę posłał Paweł Kryska. W końcu, po niespełna kwadransie nasz zespół ponownie zbliżył się do Skałek na jednego gola. Łukasz Samiec zagrał z prawej strony do Dominika Tłuścika, który ładnym uderzeniem ponownie umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, a goście starali się wyprowadzać kontrataki. W kilku naszych akcjach było bardzo blisko bramki wyrównującej, jednak brakowało skuteczności. Przyjezdni również po kilku kontrach byli bliscy podwyższenia prowadzenia, jednak dobrze spisywała się nasza defensywa na czele z golkiperem Michałem Trzepakiem, który w kilku sytuacjach bardzo ładnie zatrzymywał strzały rywali. W końcu w 90 minucie Skałki wyprowadziły zabójczą kontrę i zawodnik ze Stolca strzałem z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Chwilę później sędzia zakończył zawodny i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na Stadionie w Jedlinie-Zdroju z drużyną Skałek Stolec 2:4.

Mimo porażki nasza drużyna zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony. Cieszą minuty spędzone na boisku przez naszych Juniorów, dla których była to kolejna tej wiosny cenna lekcja, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wielkie brawa należą się naszym zawodnikom za walkę w tym spotkaniu. Dziękujemy również naszym kibicom za doping. Teraz przed Zielono-Czerwonymi ostatni meczu sezonu 2017/2018. W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku Zdrój pojedzie do Lubawki, żeby zmierzyć się tam z miejscowym Orłem. Początek meczu na Stadionie w Lubawce został zaplanowany na godzinę 11:00. Oczywiście już teraz zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, którzy chcieliby podziękować drużynie za cały sezon walki. Do zobaczenia.