Koniec sezonu na plus

• autor: lukas385, 2018-06-18 16:00

W ostatnim meczu rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, meczu 30 kolejki, który został rozegrany w niedzielę, 17 czerwca 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Lubawce zespół miejscowego Orła 4:0 (2:0). Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Dominik Tłuścik, a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Zasada i Maciej Kulpa. Czytaj "więcej>>".

Od pierwszego gwizdka sędziego lekką przewagę posiadała nasza drużyna, choć pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, jednak w zamieszaniu w naszym pola karnym pewnie piłkę złapał golkiper Zielono-Czerwonych, Michał Trzepak. Pozostałe akcje miejscowych dobrze kończyli defensorzy naszego zespołu. Zdrój konsekwentnie starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Orła i swoje szanse na gola przekuł w 23 minucie. Václav Pohl przejął piłkę na własnej połowie, minął kilku rywali i zagrał prostopadle do będącego na czystej pozycji Dominika Tłuścika, który mając przed sobą tylko bramkarza pewnym uderzeniem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Wcześniej ten sam zawodnik był bliski zdobycia gola, jednak jego próby zatrzymał bramkarz z Lubawki. Po objęciu prowadzenie nadal lepiej radzili sobie podopieczni Radosława Kwiatkowskiego. Z dystansu próbowali uderzać między innymi Maciej Kulpa, czy Paweł Zasada, jednak nadal Zdrój prowadził tylko 1:0. Przed przerwą nasz zespół po raz drugi udokumentował swoją przewagę. Łukasz Samiec zagrał w pole karne do Dominika Tłuścika, a ten najpierw wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie silnym uderzeniem po raz drugi w tym meczu umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój prowadził w Lubawce 2:0.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do ataków chcąc zdobyć gola kontaktowego, jednak już pierwszy wypad Zdroju na połowę Orła zakończył się kolejnym golem dla Zielono-Czerwonych. Dominik Tłuścik dostał futbolówkę na wolne pole i zagrał ją w szesnastkę do Pawła Zasady, który minął obrońcę i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Od tego momentu tempo gry spadło. Mający trzy bramkowe prowadzenie Zdrój skupił się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków. Gospodarze w tym fragmencie raz poważnie zagrozili naszej bramce, jednak uderzenie zza pola karnego zawodnika Orła fenomenalnie obronił nasz bramkarz, Michał Trzepak. Do końca meczu Zdrój mógł pokusić się o kilka bramek, jednak udało się zdobyć tylko jednego gola. W 88 minucie gry Bartosz Rzeszót zagrał do Macieja Kulpy, który najpierw minął golkipera, a następnie nie miał problemu z trafieniem do bramki. Niedługo później sędzia główny zakończył zawody i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Lubawce zespół miejscowego Orła 4:0.

Cieszy wysoka wygrana na koniec sezonu, który ostatecznie zakończyliśmy na 10 miejscu z dorobkiem 37 punktów. Wielkie brawa dla naszej drużyny, która pokazała w tym spotkaniu wolę walki i  pewnie ograła rywala. Dziękujemy również jedlińskim kibicom, którzy pofatygowali się na to spotkanie. Teraz przed nami około miesiąca przerwy i startujemy z przygotowaniami do sezonu 2018/2019. A już wkrótce podsumowanie sezonu 2017/2018 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej. Dziękujemy za miniony sezon i czekamy na nowy. Do zobaczenia.

30 kolejka rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej
ORZEŁ LUBAWKA - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 0:4 (0:2)
0:1 23' Dominik Tłuścik
0:2 42' Dominik Tłuścik
0:3 49' Paweł Zasada
0:4 87' Maciej Kulpa

Zdrój: 1. Michał Trzepak - 9. Damian Samiec, 2. Václav Pohl, 16. Piotr Siara, 14. Arkadiusz Foltynowicz, 6. Damian Lic (73' 4. Aleksander Sitko), 10. Bartosz Rzeszót, 15. Maciej Kulpa, 3. Łukasz Samiec, 11. Paweł Zasada (83' 18. Ireneusz Włochowski), 7. Dominik Tłuścik (88' 12. Arkadiusz Wtulich). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędziował: Pan Jarosław Krażewski (Kolegium Sędziów w Wałbrzychu).