dzisiaj: 296, wczoraj: 903
ogółem: 2 234 460

Tylko remis z beniaminkiem

• autor: lukas385, 2018-08-20 16:00

W spotkaniu 2 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 18 sierpnia 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek, zespołem Sparty Ziębice 2:2 (0:1). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli kapitan zespołu, Rafał Lipiński, oraz Paweł Zasada, dla którego była to druga bramka w drugim meczu z rzędu w tym sezonie. Przy obu trafieniach dla jedlinian asystował Mateusz Kałwak. Czytaj "więcej>>".

Od początku meczu lepiej prezentował się Zdrój, który przejął inicjatywę i starał się jak najszybciej otworzyć wynik meczu. Goście nastawili się na kontrataki, jednak przez praktycznie całą pierwszą odsłonę nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez naszego bramkarza, Arkadiusza Wtulicha. Nasz zespół już w 5 minucie powinien prowadzić, jednak Bartosz Rzeszót w dobrej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę. Swoje okazje mieli również Artur Baczyński, który przegrał pojedynek z bramkarzem przyjezdnych, Łukasz Samiec, któremu zabrakło kilka centymetrów, żeby skierować piłkę do siatki, oraz Mateusz Kałwak, którego strzał obił tylko poprzeczkę bramki przyjezdnych. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i goście w 39 minucie objęli prowadzenie. Zawodnik z Ziębic po błędzie naszej defensywy znalazł się sam na sam z bramkarzem Zdroju i silnym i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w naszej siatce. Do końca pierwszej odsłony nasz zespół ruszył do ataków ze zdwojoną siłą, jednak Mateusz Kałwak, Artur Baczyński i Łukasz Samiec przegrali pojedynki z bramkarzem ziębiczan. Chwilę później sędzia główny zakończył pierwszą część spotkania i Zdrój przegrywał ze Spartą 0:1.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i raz za razem gościli pod bramką Sparty, jednak nadal brakowało gola. W końcu w 67 minucie Zdrój zdołał wyrównać. Mateusz Kałwak szybko rozegrał rzut wolny i zagrał do Rafała Lipińskiego, który będąc sam na sam nie dał szans bramkarzowi i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Emocje po bramce wyrównującej jeszcze nie opadły a Zdrój prowadził już 2:1. W 69 minucie po zamieszaniu w polu karnym o piłkę walczył Mateusz Kałwak. Ostatecznie futbolówkę przejął Paweł Zasada, jednym zwodem wyprowadził w pole dwóch zawodników Sparty i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Po tym golu Zielono-Czerwoni trochę uspokoili swoją grę, a do głosu zaczęli dochodzić goście i na nasze nieszczęście już w 73 minucie zdołali doprowadzić do wyrównaniu. W zamieszaniu z naszym polu karnym piłka trafiła do zawodnika rywala, który silnym uderzeniem zdobył gola dla swojej drużyny. Do końca meczu byliśmy świadkami wymiany ciosów i akcji za akcję, choć groźniej było pod bramką gości. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu w pole karne do przewrotki złożył się Artur Baczyński, jednak jego strzał zdołał na rzut rożny sparować bramkarz z Ziębic. Ostatecznie bramek już nie oglądaliśmy i Zdrój Jedlina-Zdrój po 95 minutach walki zremisował przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek, zespołem Sparty Ziębice 2:2.

Ponownie wielki brawa dla naszego zespołu za walkę w tym meczu i serce pozostawione na zielonej murawie jedlińskiego Stadionu. Szkoda, że nie udało się wygrać, bo sytuacji było dużo, jednak 1 punkt trzeba szanować. Dziękujemy kibicom, którzy licznie stawili się na tym meczu i chcieli pomóc zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Teraz przed nami wyjazd do Bystrzycy Górnej na mecz z miejscowym LKS-em. Początek meczu w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 na Stadionie w Bystrzycy Górnej. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców Zdroju. Do zobaczenia.

2 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowejw sezonie 2018/2019
Sobota - 18 sierpnia 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Jedlinie-Zdroju
ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ - SPARTA ZIĘBICE 2:2 (0:1)
0:1 39' Paweł Mazur
1:1 67' Rafał Lipiński
2:1 69' Paweł Zasada
2:2 73' Paweł Mazur

Żółte kartki: Paweł Zasada (Zdrój) - Arkadiusz Ziółkowski, Krzysztof Dziewa, Damian Kozłowski (Sparta)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich - 16. Paweł Krawczyk, 4. Mateusz Trojak, 5. Maciej Kwiatkowski, 8. Damian Samiec (57' 7. Dominik Tłuścik), 11. Paweł Zasada, 19. Bartosz Rzeszót (75' 6. Damian Lic), 9. Rafał Lipiński, 3. Łukasz Samiec, 14. Mateusz Kałwak, 18. Artur Baczyński - Trener: Radosław Kwiatkowski

Sędziowali: Pan Sławomir Tokarski, oraz Pan Grzegorz Rempalski i Pan Bartłomiej Tokarski (Kolegium Sędziów w Świdnicy)