"lukasz235"

Aktualności

Wyjazdowe deja vu

• autor: lukas385, 2018-09-10 16:00

W spotkaniu 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 8 września 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Piławie Górnej z miejscową Piławianką 2:3 (2:2), tracąc ostatnią bramkę podobnie jak w meczu w Bystrzycy Górnej w ostatniej akcji spotkania, jednak tym razem z rzutu karnego. Bramki dla jedlinian w tym spotkaniu zdobyli Rafał Lipiński i Mateusz Trojak, a przy obu trafieniach asystował Mateusz Kałwak. Czytaj "więcej>>".

Początek meczu mógł bardzo dobrze zacząć się dla naszej drużyny, jednak po strzale Artura Baczyńskiego golkiper gospodarzy zrobił to, co do niego należało i sparował piłkę do boku. Chwilę później po zagraniu Pawła Kryski piłkę w siatce umieścił Dominik Tłuścik, jednak na nasze nieszczęście sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej. Po tych akcjach do głosu zaczęli dochodzić miejscowi i po kilku minutach stworzyli sobie bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak piłka zatrzymała się na naszej poprzeczce i po odbiciu od linii bramkowej wyszła w pole. Co nie wszyło drużynie Piławianki wcześniej, doskonale wyszło w 11 minucie. Długa piłka z obrony na napastnika z Piławy Górnej, który wygrał pojedynek z Łukaszem Samcem, a następnie nie dał w sytuacji jeden na jednego naszemu bramkarzowi i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tym golu groźniejsi byli gospodarze i po 10 minutach prowadzili 2:0. Błąd w ustawieniu naszej obrony i zawodnik gospodarzy ponownie w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi Zdroju i Piławianka prowadzi już 2:0. Po tym trafieniu obudzili się podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już 5 minut po stracie drugiego gola złapali kontakt. Zdrój wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska i po dośrodkowaniu Mateusza Kałwaka najprzytomniej zachował się Rafał Lipiński, który strącił piłkę, a ta nieniepokojona przez nikogo wpadła do bramki. Od tego momentu groźniejszy był nasz zespół, jednak aż do 43 minuty nie był w stanie wykorzystać swojej przewagi. Właśnie w 43 minucie Mateusz Kałwak wykonywał rzut wolny z okolicy linii środkowej i do wrzuconej przez niego piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Trojak i ładnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój remisował w Piławie Górnej 2:2.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana i raz jedna, raz druga drużyna starały się stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. W 59 minucie w walce o piłkę w polu karnym nasz bramkarz, Michał Trzepak doznał groźnej kontuzji prawej kostki i niestety nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na plac gry wszedł Arkadiusz Wtulich. Mimo zmiany w bramce gospodarze nie byli w stanie poważnie zagrozić naszej bramce, z kolei nasz zespół stworzył sobie przynajmniej trzy dobre sytuacje, jednak najpierw po indywidualnej akcji Mateusza Kałwaka piłką minęła bramkę o włos, a później wprowadzony na plac gry Marcin Michnicki, który zastąpił Dominika Tłuścika dwukrotnie strzelał tylko w boczną siatkę. Do końca meczu emocji było sporo i kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem z naszej perspektywy wydarzyła się tragedia. Sędzia główny doliczył 5 minut i właśnie w ostatniej minucie doliczonego gry po starcie piłki w środkowej strefie boiska zawodnik Piławianki znalazł się przed naszym bramkarzem, który zdołał wybić mu piłkę, jednak jeden z asekurujących naszego golkipera obrońca nieprawidłowo powstrzymywał rywala i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i choć bramkarz wyczuł jego intencje, to jednak piłka wpadła do bramki. Sędzia nie dał nam nawet wznowić gry i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Piławie Górnej z miejscową Piławianką 2:3.

Oczywiście szkoda, że ponownie nie udaje się przywieść z wyjazdu choć punktu, ale teraz bardziej myślimy o naszym bramkarzu, Michale Trzepaku, który przed czasem odpuścił boisko. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a później na zieloną murawę. Michał, czekamy na Ciebie. Wielkie brawa i podziękowania dla całego zespołu za serce i walkę, którą zostawili na Stadionie w Bystrzycy Górnej. Chyba limit pecha w tym roku wyczerpaliśmy już do 5 kolejki. Dziękujemy jedlińskim kibicom za obecność na tym meczu i pomoc w walce o komplet punktów. Teraz przed Zdrojem określone przez lokalne media Derby Uzdrowiska Szczawno-Jedlina pomiędzy MKS-em Szczawno-Zdrój i Zdrojem Jedlina-Zdrój. Początek meczu na Stadionie w Szczawnie-Zdroju w sobotę, 15 września 2018 roku o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców Zielono-Czerwonych. Do zobaczenia.

5 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019
Sobota - 8 września 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Piławie Górnej
PIŁAWIANKA PIŁAWA GÓRNA - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:1 (0:1)
1:0 11' Konrad Lechocki
2:0 21' Michał Sienicki
2:1 26' Rafał Lipiński
2:2 43' Mateusz Trojak
3:2 90+7 Michał Sienicki (k)

Żółte kartki: Daniel Smolarski, Konrad Lechocki, Damian Więczek, Rafał Rorat, Kamil Mleczko (Piławianka) - Artur Baczyński, Rafał Lipiński, Łukasz Samiec, Mateusz Kałwak, Artkadiusz Wtulich (Zdrój)

Zdrój: 1. Michał Trzepak (59' 12. Arkadiusz Wtulich) - 16. Paweł Krawczyk (64' 11. Rafał Maciaszczyk), 3. Łukasz Samiec, 4. Mateusz Trojak, 8. Damian Samiec, 18. Artur Baczyński, 9. Rafał Lipiński, 19. Bartosz Rzeszót, 14. Mateusz Kałwak, 7. Dominik Tłuścik (29' 15. Marcin Michnicki), 10. Paweł Kryska - Trener: Radosław Kwiatkowski

Sędziowali: Pan Dawid Bednarek, oraz Pan Michał Barut i Pan Adam Bukowski (Kolegium Sędziów w Świdnicy)