Wyjazdowe deja vu

• autor: lukas385, 2018-09-10 16:00

W spotkaniu 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 8 września 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Piławie Górnej z miejscową Piławianką 2:3 (2:2), tracąc ostatnią bramkę podobnie jak w meczu w Bystrzycy Górnej w ostatniej akcji spotkania, jednak tym razem z rzutu karnego. Bramki dla jedlinian w tym spotkaniu zdobyli Rafał Lipiński i Mateusz Trojak, a przy obu trafieniach asystował Mateusz Kałwak. Czytaj "więcej>>".

Początek meczu mógł bardzo dobrze zacząć się dla naszej drużyny, jednak po strzale Artura Baczyńskiego golkiper gospodarzy zrobił to, co do niego należało i sparował piłkę do boku. Chwilę później po zagraniu Pawła Kryski piłkę w siatce umieścił Dominik Tłuścik, jednak na nasze nieszczęście sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej. Po tych akcjach do głosu zaczęli dochodzić miejscowi i po kilku minutach stworzyli sobie bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak piłka zatrzymała się na naszej poprzeczce i po odbiciu od linii bramkowej wyszła w pole. Co nie wszyło drużynie Piławianki wcześniej, doskonale wyszło w 11 minucie. Długa piłka z obrony na napastnika z Piławy Górnej, który wygrał pojedynek z Łukaszem Samcem, a następnie nie dał w sytuacji jeden na jednego naszemu bramkarzowi i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tym golu groźniejsi byli gospodarze i po 10 minutach prowadzili 2:0. Błąd w ustawieniu naszej obrony i zawodnik gospodarzy ponownie w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi Zdroju i Piławianka prowadzi już 2:0. Po tym trafieniu obudzili się podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i już 5 minut po stracie drugiego gola złapali kontakt. Zdrój wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska i po dośrodkowaniu Mateusza Kałwaka najprzytomniej zachował się Rafał Lipiński, który strącił piłkę, a ta nieniepokojona przez nikogo wpadła do bramki. Od tego momentu groźniejszy był nasz zespół, jednak aż do 43 minuty nie był w stanie wykorzystać swojej przewagi. Właśnie w 43 minucie Mateusz Kałwak wykonywał rzut wolny z okolicy linii środkowej i do wrzuconej przez niego piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Trojak i ładnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój remisował w Piławie Górnej 2:2.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana i raz jedna, raz druga drużyna starały się stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. W 59 minucie w walce o piłkę w polu karnym nasz bramkarz, Michał Trzepak doznał groźnej kontuzji prawej kostki i niestety nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na plac gry wszedł Arkadiusz Wtulich. Mimo zmiany w bramce gospodarze nie byli w stanie poważnie zagrozić naszej bramce, z kolei nasz zespół stworzył sobie przynajmniej trzy dobre sytuacje, jednak najpierw po indywidualnej akcji Mateusza Kałwaka piłką minęła bramkę o włos, a później wprowadzony na plac gry Marcin Michnicki, który zastąpił Dominika Tłuścika dwukrotnie strzelał tylko w boczną siatkę. Do końca meczu emocji było sporo i kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem z naszej perspektywy wydarzyła się tragedia. Sędzia główny doliczył 5 minut i właśnie w ostatniej minucie doliczonego gry po starcie piłki w środkowej strefie boiska zawodnik Piławianki znalazł się przed naszym bramkarzem, który zdołał wybić mu piłkę, jednak jeden z asekurujących naszego golkipera obrońca nieprawidłowo powstrzymywał rywala i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i choć bramkarz wyczuł jego intencje, to jednak piłka wpadła do bramki. Sędzia nie dał nam nawet wznowić gry i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał w Piławie Górnej z miejscową Piławianką 2:3.

Oczywiście szkoda, że ponownie nie udaje się przywieść z wyjazdu choć punktu, ale teraz bardziej myślimy o naszym bramkarzu, Michale Trzepaku, który przed czasem odpuścił boisko. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a później na zieloną murawę. Michał, czekamy na Ciebie. Wielkie brawa i podziękowania dla całego zespołu za serce i walkę, którą zostawili na Stadionie w Bystrzycy Górnej. Chyba limit pecha w tym roku wyczerpaliśmy już do 5 kolejki. Dziękujemy jedlińskim kibicom za obecność na tym meczu i pomoc w walce o komplet punktów. Teraz przed Zdrojem określone przez lokalne media Derby Uzdrowiska Szczawno-Jedlina pomiędzy MKS-em Szczawno-Zdrój i Zdrojem Jedlina-Zdrój. Początek meczu na Stadionie w Szczawnie-Zdroju w sobotę, 15 września 2018 roku o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców Zielono-Czerwonych. Do zobaczenia.

5 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019
Sobota - 8 września 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Piławie Górnej
PIŁAWIANKA PIŁAWA GÓRNA - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:1 (0:1)
1:0 11' Konrad Lechocki