• Pogoń Pieszyce - Granit Roztoka 3:0
  • Karolina Jaworzyna Śląska - LKS Bystrzyca Górna 0:2

Remis w Szczawnie-Zdroju

• autor: lukas385, 2018-09-19 13:00

W meczu 6 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę, 15 września 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 2:2 (1:1). Bramki dla Zdroju zdobyli Rafał Lipiński i Mateusz Kałwak. Ten drugi do gola dołożył jeszcze asystę. Czytaj "więcej>>".

Lepiej w spotkanie weszli goście i od 10 minuty prowadzili 1:0. Po rzucie wolnym z prawej strony piłka wrzucona w pole karne nie niepokojona przez nikogo wpadła do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Wtulicha. Po tym golu obudził się Zdrój i zaczął stwarzać sobie sytuacje do wyrównania, jednak ani dwukrotnie Mateusz Trojak, ani też Václav Pohl, Artur Baczyński czy też Rafał Lipińskie nie zdołali pokonać bramkarza naszych rywali. W końcu w 33 minucie Zielono-Czerwoni dopięli swego. Mateusz Kałwaka zagrał z prawej strony w pole karne do Rafała Lipińskiego, który wpadł w pole karne i na raty udało mu się umieścić piłkę w bramce. Po tym golu nadal groźniejszy był Zdrój, jednak do końca pierwszej odsłony bramek już nie oglądaliśmy i Zdrój remisował z MKS-em 1:1.

Od początku drugiej części gry do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i raz za razem gościli pod bramką MKS-u. Gospodarze cofnęli się i nastawili na kontrataki, jednak nie byli w stanie zagrozić naszej bramce. Nasz zespół w drugiej części gry stworzył sobie znowu mnóstwo znakomitych sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak ta sztuka udał się dopiero w 78 minucie spotkania. Mateusz Kałwak wykorzystał błąd obrony gospodarzy i najpierw minął golkipera rywali, a następnie wpakował piłkę do bramki. Od tego momentu do ataków ruszyli gospodarze, którzy starali się doprowadzić do wyrównania. Na nasze nieszczęście MKS dopiął swego w 1 minucie doliczonego czasu gry. W zamieszaniu pod naszą bramką po wrzutce z rzutu rożnego najlepiej zachował się gracz gospodarzy i dał wyrównanie swojej drużynie. Chwilę później Zdrój musiał sobie radzić w liczebnym osłabieniu, ponieważ po szybkiej akcji zespołu ze Szczawna-Zdroju nasz defensor, Maciej Kwiatkowski musiał zatrzymać przed polem karnym wychodzącego sam na sam z naszym bramkarzem zawodnika MKS-u. Niestety zrobił to nieprzepisowo, za co otrzymał czerwoną kartkę. Ostatecznie w tym meczu bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 2:2.

Po raz kolejny tracimy bramkę i tym razem 2 punkty w doliczonym czasie gry. Mimo tego wielkie brawa dla naszej drużyny za walkę w tym spotkaniu, bo nasz zespół stworzył sobie w tym meczu bardzo dużo bardzo dobrych sytuacji i przy lepszej skuteczności powinniśmy wygrać w Szczawnie-Zdroju kilkoma bramkami. Mamy nadzieję, że teraz będzie już lepiej i w końcu uda się wygrać. Naszemu zawodnikowi, Konradowi Karkułowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękujemy również naszym kibicom za obecność i doping dla Zdroju w tym meczu. Teraz przed Zielono-Czerwonymi kolejne spotkanie na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Już w najbliższą sobotę, 22 września 2018 roku nasz zespół podejmować będzie drużynę Granitu Roztoka. Pierwszy gwizdek sędziego został zaplanowany na godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców. Do zobaczenia.

6 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019
Sobota - 15 września 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Szczawnie-Zdroju
MKS SZCZAWNO-ZDRÓJ - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:2 (1:1)
1:0 10'  Radosław Mordal