"arts68"

Aktualności

Remis w Szczawnie-Zdroju

• autor: lukas385, 2018-09-19 13:00

W meczu 6 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który odbył się w sobotę, 15 września 2018 roku Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 2:2 (1:1). Bramki dla Zdroju zdobyli Rafał Lipiński i Mateusz Kałwak. Ten drugi do gola dołożył jeszcze asystę. Czytaj "więcej>>".

Lepiej w spotkanie weszli goście i od 10 minuty prowadzili 1:0. Po rzucie wolnym z prawej strony piłka wrzucona w pole karne nie niepokojona przez nikogo wpadła do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Wtulicha. Po tym golu obudził się Zdrój i zaczął stwarzać sobie sytuacje do wyrównania, jednak ani dwukrotnie Mateusz Trojak, ani też Václav Pohl, Artur Baczyński czy też Rafał Lipińskie nie zdołali pokonać bramkarza naszych rywali. W końcu w 33 minucie Zielono-Czerwoni dopięli swego. Mateusz Kałwaka zagrał z prawej strony w pole karne do Rafała Lipińskiego, który wpadł w pole karne i na raty udało mu się umieścić piłkę w bramce. Po tym golu nadal groźniejszy był Zdrój, jednak do końca pierwszej odsłony bramek już nie oglądaliśmy i Zdrój remisował z MKS-em 1:1.

Od początku drugiej części gry do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i raz za razem gościli pod bramką MKS-u. Gospodarze cofnęli się i nastawili na kontrataki, jednak nie byli w stanie zagrozić naszej bramce. Nasz zespół w drugiej części gry stworzył sobie znowu mnóstwo znakomitych sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak ta sztuka udał się dopiero w 78 minucie spotkania. Mateusz Kałwak wykorzystał błąd obrony gospodarzy i najpierw minął golkipera rywali, a następnie wpakował piłkę do bramki. Od tego momentu do ataków ruszyli gospodarze, którzy starali się doprowadzić do wyrównania. Na nasze nieszczęście MKS dopiął swego w 1 minucie doliczonego czasu gry. W zamieszaniu pod naszą bramką po wrzutce z rzutu rożnego najlepiej zachował się gracz gospodarzy i dał wyrównanie swojej drużynie. Chwilę później Zdrój musiał sobie radzić w liczebnym osłabieniu, ponieważ po szybkiej akcji zespołu ze Szczawna-Zdroju nasz defensor, Maciej Kwiatkowski musiał zatrzymać przed polem karnym wychodzącego sam na sam z naszym bramkarzem zawodnika MKS-u. Niestety zrobił to nieprzepisowo, za co otrzymał czerwoną kartkę. Ostatecznie w tym meczu bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował w Szczawnie-Zdroju z miejscowym MKS-em 2:2.

Po raz kolejny tracimy bramkę i tym razem 2 punkty w doliczonym czasie gry. Mimo tego wielkie brawa dla naszej drużyny za walkę w tym spotkaniu, bo nasz zespół stworzył sobie w tym meczu bardzo dużo bardzo dobrych sytuacji i przy lepszej skuteczności powinniśmy wygrać w Szczawnie-Zdroju kilkoma bramkami. Mamy nadzieję, że teraz będzie już lepiej i w końcu uda się wygrać. Naszemu zawodnikowi, Konradowi Karkułowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękujemy również naszym kibicom za obecność i doping dla Zdroju w tym meczu. Teraz przed Zielono-Czerwonymi kolejne spotkanie na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Już w najbliższą sobotę, 22 września 2018 roku nasz zespół podejmować będzie drużynę Granitu Roztoka. Pierwszy gwizdek sędziego został zaplanowany na godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców. Do zobaczenia.

6 kolejka wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019
Sobota - 15 września 2018 - godz. 17:00 - Stadion w Szczawnie-Zdroju
MKS SZCZAWNO-ZDRÓJ - ZDRÓJ JEDLINA-ZDRÓJ 2:2 (1:1)
1:0 10'  Radosław Mordal
1:1 33' Rafał Lipiński
1:2 78' Mateusz Kałwak
2:2 90+1' Bartosz Roszak

Żółte kartki: Damian Bińczyk, Alan Mordasiewicz (MKS) - Mateusz Kałwak (Zdrój)

Czerwona kartka: Maciej Kwiatkowski 90+2' (Zdrój)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich - 2. Václav Pohl, 5. Maciej Kwiatkowski, 4. Mateusz Trojak, 8. Damian Samiec (46' 16. Paweł Krawczyk), 11. Paweł Zasada (65' 15. Dominik Tłuścik), 19. Bartosz Rzeszót (55' 6. Dawid Skarbiński), 9. Rafał Lipiński, 18. Artur Baczyński (85' 10. Rafał Maciaszczyk), 17. Konrad Karkułowski (14' 7. Marcin Michnicki), 14. Mateusz Kałwak Trener: Radosław Kwiatkowski

Sędziowali: Pan Krzysztof Dłużniak, oraz Pan Maciej Polewski i Pan Patryk Ciepielewski (Kolegium Sędziów w Wałbrzychu)