dzisiaj: 592, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 502

Remis z liderem

• autor: lukas385, 2010-05-13 16:33

W rozegranym 16 maja spotkaniu B klasy wałbrzyskiej Zdrój Jedlia-Zdrój zremisował na własnym stadionie z liderem rozgrywek - Zagłębiem Wałbrzych 3:3.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego rozeznania obydwu zespołó. Po 10 minutach do coraz śmielszych ataków ruszyło Zagłebie, a zawodnicy Zdroju próbowali wyprowadzać kontry, które jednak kończyły się na bloku defensywnym naszych gości. Najlepsze sytuacje do strzelenia bramki mieli Ireneusz Włochowski i Rafał Chabrowski. Zagłębie również miało swoje stuprocentowe styuacje, jednak broniący dostępu do naszej bramki Bartosz Bronowski popisywał się wspaniałymi interwencjami,  a przy jednej z nich nabawił się kontuzji, wpadając na słupek swojej bramki. W 38 minucie spotkania Thorez obiął prowadzenie. Zawodnik gości przyjął piłę w polu karnym i posyła ją obok bezradnego w tej sytacji bramkarza Zdroju. Czy w tej sytacji był spalony? Wydaje się że tak, ale bramka została uznana i na tablicy świetlnej przy gościach pojawiła się jedynka. 2 minuty później wałbrzyski GKS podwyższył prowadzenie. Strzał jednego z zawodników Thoreza przeciął główą w polu karnym inny z Zagłębiaków i zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i lider prowadził 2:0. W przerwie w miejsce kontuzjowanego Bartosza Bronowskigo pojawiła się ikona bramkarzy z Wałbrzycha i okolic - Mieczysław Foryś, a w miejsce Sebastiana Drausa wszedł Marcin Kaczmarek. Po zmnienie stron nasi zawodnicy, kierowani w tym spotkaniu przez Edwarda Nowaka ruszyli do huraganowych ataków na bramkę gości, jednak jak na złość nic nie chciało wpaść do sieci. W 62 minucie goście z Wałbrzycha wyprowadzili akcję po której zrobiło się 3:0. Zawodnik Zagłębia uderzył z około 25 metrów, piłka skozłowała przed zdezorientowanym Mieczysławem Forysiem i wpadła po jego rękawicach do naszej siatki. Wydawać by się mogło że Zagłębiu już nic w tym spotkaniu nie może się stać. Lider prowadzi 3:0, jeszcze nikt nie podniusł się w tym sezonie, jeśli Zagłębie prowadziło więcej niż 2 bramkami. Jednak z bramką na 3:0 dopiero rozpoczęły się emocje na jedlińskim stadionie. W 68 minucie błąd obrony Zagłębia wykorzystał Maciej Kulpa i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gości, co momentalnie dało nadzieje piłkarzom i kibicom Zdroju na korzystnyy wynik. 9 minut przed końcem ponownie Maciej Kulpa zdobył bramkę dla naszej drużyny. Młody pomocnik zdecydował się na uderzenie piłki z okolicy lini 16 metrów i posłał ją w okienko bramki Zagłebia, a na trybunach zajmowanych przez fanów Zdroju zapanowała radość. Kibice postanowili pomóc piłkarzom w ostatnich minutach meczu i dopingowali ich do zdobycia 3 bramki. W 89 minucie w polu karnym Zagłębia ewidentnie faulowany był wychodzący na czystą pozycję Rafał Chabrowski. Powinno skończyć się na rzucie karnym i czerwonej kartce dla zaawodnika Zagłębia, jednak gra potoczyła się dalej. Nie wiemy czy sędzia główny prowadzący dzisiejszy mecz nienadążył za akcją czy po prostu nie chciał podyktować jedenaski dla naszej drużyny? Tego się już nie dowiemy. Chwilę później, gdy dochodziła 90 minuta meczu sędzia pokazał, że dzisiejsze emocjie będą trwały jeszcze 4 minuty. W 92 minucie zawodnicy Zdroju rozklepali obronę Zagłębia, piłka została wyłożona Maciejowi Kulpie, a ten huknął zza pola karnego w samo okienko bramki Zagłębia, kompletując hattricka, a wśród kibiców i piłkarzy zapanowała prawdziwa euforia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Po meczu piłkarze podeszli do kibiców i razem z nimi cieszyli się z cennego remisu, i dramatycznej pogoni za Zagłębiem. Warto dodać iż w Jedlinie razem z Zagłębie pojawili się kibice, którzy z przerwami dopingowali swój zespół. Ilu ich było? Pewnie nikt nie liczył, a sami na swojej stronie, lub forum pewnie się określą. Jeszcze raz dziękujemy naszym zawodnikom za walkę i punkt, bardzo ważny punkt w walce o podium w tym sezonie B klasy. Jeszcze raz wielkie dzięki.

KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - GKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych 3:3 (0:2)
0:1 ----- ---------- 38'
0:2 ----- ---------- 40'
0:3 ----- ---------- 62'
1:3 Maciej Kulpa 68'
2:3 Maciej Kulpa 81'
3:3 Maciej Kulpa 90'+2'

Skład: Bartosz Bronowski (46' Mieczysław Foryś), Sebastian Łuszczyk, Arkadiusz Kacprzak, Sebastian Draus (46' Marcin Kaczmarek), Radosław Kwiatkowski, Konrad Sobieski, Wojciech Marciniak, Rafał Chabrowski, Maciej Kulpa, Ireneusz Włochowski, Marcin Chabrowski.