"arts68"

Aktualności

Dalej bez porażki, ale tylko z remisem

• autor: lukas385, 2010-05-20 16:07

W rozegranym dzisiaj, tj. 23 maja meczu Zdrój Jedlina-Zdrój zremisował na Podzamczu z Juventurem II 2:2. Czytaj "więcej>>".

Nasz drużyna rozgrywała dzisiejsze zawody na boisku, a raczej na klepisku na Podzamczu. Obiektu, na którym występuje druga drużyna Juventuru Podzamcze nie można nazwać boiskiem piłkarskim, liczne kępy trawy, oraz około 20 centymetrowe kałuże nie pomagały obydwu drużynom rozwinąć skrzydeł. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Zdroju, gdyż już w początkowej fazie meczu wyszli z kontrą 3 na 2 i pokazali że nie przyjechali tylko po najniższy wymiar kary. W 23 minucie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się jeden z zawodników Zdroju, a niepewnie interweniujący bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę z rąk i Ireneusz Włochowski tylko dopełnił formalności wyprowadzając nasza drużynę na prowadzenie. Po bramce na 1:0 dla Zdroju gra dalej toczyła się pod nasze dyktando. Juventur jednak próbował zagrozić naszej bramce i w 36 minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się zawodnik gospodarzy i zdobył bramkę na 1:1. Gdy nasi zawodnicy czekali już na gwizdek, oznajmiający koniec pierwszej połowy, zawodnicy drugiej drużyny Juventuru zadali drugi cios, i piłka uderzona głową znalazła drogę do bramki Bartosza Bronowskiego. Sędzia po wznowieniu gry od środka boiska od razu zakończył pierwszą część spotkania. Po przerwie zawodnicy z Jedliny-Zdroju rzucili się do ataków na bramkę Juventuru, jednak nic nie wpadało do bramki bronionej przez bramkarza gospodarzy, aż do 69 minuty, gdy do bezpańskiej piłki na lewej stronie dopadł Konrad Sobieski i ucieszył około 30 kibiców z Jedliny-Zdroju ustalając wynik meczu na 2:2. Do końca spotkania nasi zawodnicy starali się zdobyć trzeciego gola, jednak mimo starań nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.
Warto też dodać, iż mecz sędziował nam ponownie sędzia z Głuszycy, mimo naszego sprzeciwu w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Sędzia wykartkował nam najlepszego strzelca dlatego, że miał rację, a jednemu z naszych obrońców dał żółty kartonik za to, że zawodnik rywala odepchnął go... Mamy nadzieje że Zarząd Klubu napisze chociaż oficjalne pismo, aby sędzia z Głuszycy nie sędziował nam już spotkań...

JUVENTUR II Podzamcze - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 2:2 (2:1)
0:1 23' Ireneusz Włochowski
1:1 36' ----- ----------
2:1 45' ----- ----------
2:2 69' Konrad Sobieski

Zdrój: Bartosz Bronowski - Paweł Kisała (82' Paweł Rieb), Arkadiusz Kacprzak, Michał Warszczuk, Marcin Kaczmarek - Rafał Chabrowski, Maciej Kulpa, Wojciech Marciniak, Konrad Sobieski - Ireneusz Włochowski, Marcin Chabrowski (73' Robert Morawski).