dzisiaj: 49, wczoraj: 765
ogółem: 2 229 724

Najwyższa porażka w historii

• autor: lukas385, 2010-06-03 13:06

W niedzielę, 6 czerwca Zdrój Jedlina-Zdrój podejmował na swoim stadionie gości z Nowego Miasta, i mimo dopingu licznie zgromadzonej publiczności poniósł najwyższą w historii porażkę, ulegając Górnikowi 1:7.

Mecz doskonale rozpoczął się dla naszej drużyny, gdyż już w 1 minucie i 49 sekundzie Ireneusz Włochowski wywalczył piłkę pod linią końcową boiska i idealnie dośrodkował ją na głowę Wojciecha Marciniaka, któremu nie pozostało nic innego do zrobienia, tylko otworzenia wyniku tego spotkania. A więc już w drugiej minucie Zdrój prowadził z Górnikiem Nowe Miasto 1:0. Po strzelonej bramce Zdrój próbował strzelić kolejne bramki, a najbliżej podwyższenia wyniku był Maciej Kulpa, który uderzył wprost w bramkarza drużyny gości. Górnik po tej sytuacji otrząsnął się i zaczął zagrażać naszej bramce. Do przerwy Górnicy zdołali strzelić aż 5 bramek, w 15, 27, 35, 41, oraz w 45 minucie, i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:5. W przerwie w miejsce Ireneusza Włochowskiego na placu gry pojawił się Rafał Chabrowski i starał się zmienić obraz gry, jednak ataki Zdroju kończyły się na bloku defensywnym drużyny Górnika. W 52 minucie Górnik zdobywa kolejną bramkę, a w 55 minucie na murawie, w miejsce kontuzjowanego Wojciech Marciniaka pojawił się Robert Morawski. Natomiast w 66 minucie Mariusz Kacprzyk zastąpił kolejnego kontuzjowanego gracza w naszym zespole, Norberta Rusieciego. Do tej zmiany, oraz po niej obraz gry nie uległ zmianie, Zdrój próbował zdobyć kolejną bramkę, a Górnik wyprowadzał groźne kontry. W 81 minucie Andrzej Nawrocki zastępuje na boisku Michała Warszczuka, a 2 minuty później Górnik zdobywa swoją 7 bramkę i ustala wynik meczu na 1:7.

KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój o KS GÓRNIK Nowe Miasto 1:7 (1:5)
1:0 Wojciech Marciniak 2'
1:1 ----- ---------- 15'
1:2 ----- ---------- 27'
1:3 ----- ---------- 35'
1:4 ----- ---------- 41'
1:5 ----- ---------- 45'
1:6 ----- ---------- 52'
1:7 ----- ---------- 83'

Skład: Bartosz Bronowski, Arkadiusz Kacprzak, Paweł Rieb, Paweł Kisała, Michał Warszczuk (81' Andrzej Nawrocki), Radosław Kwiatkowski, Maciej Kulpa, Wojciech Marciniak (55' Robert Morawski), Konrad Sobieski, Ireneusz Włochowski (46' Rafał Chabrowski), Norbert Rusiecki (66' Mariusz Kacprzyk).