dzisiaj: 90, wczoraj: 765
ogółem: 2 229 765

Wygrana w Głuszycy

• autor: lukas385, 2010-09-05 16:30

W dniu dzisiejszym (5.09.2010) Zdrój odniósł historyczne zwycięstwo, pokonując w Głuszycy, miejscowego Włókniarza 3:2. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, jednak jedlińskim zawodnikom zabrakło zimnej krwi w niektórych sytuacjach.

Zacznijmy od początku. Mecz lepiej rozpoczął Zdrój, gdyż juz po pierwszych 10 minutach powinni prowadzić 3:0, jednak w bramce gospodarzy doskonale spisywał się Arkadiusz Pastuła. W 17 minucie spotkanie Rafał Chabrowski popędził prawą stroną i wyłożył piłkę Ireneuszowi Włochowskiemu, który przyjął i wyprowadził Zdrój na prowadzenie 1:0. W tym momencie na sektorze zajmowanych przez jedlińskich fanów wybuchła prawdziwa euforia. Po zdobyciu bramki Zdrój dalej nacierał na bramkę gospodarzy, jednak do 35 minuty jedlinianie bili głową w mur. We wspomnianej 35 minucie sędzia prowadzący dzisiejsze spotkanie podyktował rzuy wolny z prawej strony pola karnego. Do piłki podszedł nowy nabytek jedlińskiego KS-u, Robert Kubowicz, który uderzając nad murem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Włókniarza i po chwili mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. W grze Roberta widać było ligowe doświadczenie, ponieważ grał między innymi w III lidze w barwach Kotwicy Kołobrzeg. Do przerwy Zdrój nadal zaciekle atakował, chcąc podwyższyć wynik meczu, jednak rezultat spotkania nie zmienił się. Po przerwie niespodziewanie Włókniarz zaczął dyktować warunki gry, ale to Zdrój zdobył kolejnego gola. W 54 minucie Maciej Kulpa wkręcił w ziemię obrońcę Włókniarza i wyłożył piłkę Robertowi Kubowiczowi. Futbolówka nie dotarła jednak do Roberta, gdyż przeciął ją wślizgiem jeden z obrońców i wpakował do własnej bramki. Po tej bramce fani Zdroju jeszcze głośniej zaczęli dopingować Zdrój, gdyż w całej historii jedlińskiej piłki nożnej nigdy nie udało się wygrać w Głuszycy. Po trzeciej bramce Zdrój zaczął się bronić, wyprowadzając kontrataki. Włókniarz swoje dwie bramki zdobywa w 65 i 84 minucie. Do 90 minuty i w czasie doliczonym przez sędziego wynik nie zmienia się i Zdrój po raz pierwszy wygrywa w Głuszycy. Chłopaki, dzięki za walkę, oby tak dalej, a śmiało możemy myśleć o A klasie. Cieszy powrót do bramki Wojciecha Chomiaka, który kilkoma świetnymi paradami uchronił nasz zespół przed utratą bramki. Zaznaczyć również warto że na obiekcie Włókniarza stawiło się około 100 fanatyków Zdroju, którzy prawie przez całe spotkanie dopingiem nieśli Zdrój do zwycięstwa.

MKS WŁÓKNIARZ Głuszyca - KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 2:3 (0:2)
0:1 Ireneusz Chabrowski 17'
0:2 Robert Kubowicz 35'
0:3 ----- ---------- 54' (s)

1:3 ----- ---------- 65'
2:3 ----- ---------- 84'

Skład Zdroju: Chomiak, Kisała (68' Morawski), Łuszczyk,  Kacprzak, Kwiatkowski, R. Chabrowski, Kulpa, Piwoński, Rusiecki (76' Lichwa), Włochowski, Kubowicz.