dzisiaj: 570, wczoraj: 765
ogółem: 2 230 245

Zdrój w finale

• autor: lukas385, 2010-09-14 18:05

W rozegranym w dniu dzisiejszym (15.09.2010) meczu II rundy Pucharu Polski, która jest też półfinałem rozgrywek pucharowych na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego Zdrój pokonał na stadionie na Nowym Mieście miejscowego Górnika 5:3.

Mecz rozpoczął się od obustronnych prób ataku, jednak do 25 minuty nic się nie działo. Właśnie w 25 minucie w zamieszaniu podbramkowym Maciej Piwoński przejął piłkę, minął bramkarza gości i spokojnie umieścił ją w bramce. Pięć minut później rzut wolny z około 25 metrów na bramkę zamienia jeden z graczy Górnika i mamy wynik 1:1. Sześć minut przed przerwą w środku pola piłę przejmuje Maciej Kulpa i dokładnie wykłada ją do Roberta Morawskiego, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza i to Zdrój schodzi do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie gospodarze rzucają się do odrabiania strat, i udaje im się to w 56 minucie spotkania. Po rzucie rożnym błąd popełnia bramkarz naszej drużyny i już po chwili Górnik cieszy się z wyrównania. W 65 minucie spotkania miała miejsce kluczowa sytuacja dla losów spotkania. Wychodzącego sam na sam Ireneusza Włochowskiego w nieprawidłowy sposób zatrzymuje obrońca Górnika Nowe Miasto, a sytuacja działa się w polu karnym. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna: rzut karny i czerwona kartka dla obrońcy. Minutę później Radosław Kwiatkowski pewnie egzekwuje jedenastkę i Zdrój prowadzi 3:2. 74 minuta to kolejna bramka dla podopiecznych Piotra Płatowicza. Na osiemnastym metrze piłkę otrzymuje Maciej Kulpa, i lobem pokonuje prawie dwumetrowego golkipera Górnika. Dwie minuty później Norbert Rusiecki decyduje się na indywidualną akcję i zdobywa piątego gola dla jedlińskiego KaeSu. W 77 minucie spotkania, a więc minutę po bramce Norberta Rusieckiego, na akcję prawą stroną decyduje się zawodnik gospodarzy i dośrodkowuje ją w pole karne, a tam złą interwencją popisał się Radosław Kwiatkowski i zdobywa bramką samobójczą. Była to ostatnia bramka w tym meczu i po końcowym gwizdku zawodnicy, trener, oraz około 30-osobowa grupa kibiców z Jedliny-Zdroju mogła cieszyć z awansu do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego. Dziękujemy zawodnikom za walkę i kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Dziękujemy również trenerowi, panu Piotrowi Płatowiczowi, który poukładał zespół tak, że w pierwszych czterech spotkaniach nie ponieśliśmy porażki, strzelając 24 bramki, tracąc tylko 6. Dzięki!!!

Rywalem Zdroju będzie występujący w A klasie Skalnik Czarny Bór, który do finału awansował dzięki zwycięstwu 2:0 z Włókniarzem w Głuszycy. Mecz zostanie rozegrany w środę, 22 września o godzinie 16:00, a gospodarzem meczu finałowego najprawdopodobniej będzie Zdrój. Informujemy również, że Zdrój awansował również do Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, ponieważ do rozgrywek na tym właśnie szczeblu awansują trzy zespoły - obaj finaliści, a więc Zdrój Jedlina-Zdrój oraz Skalnik Czarny Bór, oraz zwycięzca meczu o 3 miejsce, w którym zmierzą się Górnik Nowe Miasto z Włókniarzem Głuszyca.

KS GÓRNIK Nowe Miasto - KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 3:5 (1:2)

0:1 Maciej Piwoński 25'
1:1 Sławomir Drozd 30'
1:2 Robert Morawski 39'
2:2 Adam Pyda 56'
2:3 Radosław Kwiatkowski 66' (k)
2:4 Maciej Kulpa 74'
2:5 Norbert Rusiecki 76'