dzisiaj: 258, wczoraj: 903
ogółem: 2 234 422

Zespół z Klasy Okręgowej pokonany

• autor: lukas385, 2010-11-21 14:20

W rozegranym w dniu dzisiejszym (21.11.2010) meczu I Rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał występującego w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej Górnika Boguszów-Gorce 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli pięknym uderzeniami w okienko Ireneusz Włochowski, oraz Maciej Kulpa. Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu. Zdrój kończył w dziesiątkę, natomiast goście z Boguszowa-Gorc w dziewiątkę.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla naszych zawodników, gdyż już w pierwszych 10 minutach mogliśmy prowadzić 2:0. Do 34 minuty tego meczu Zdrój w dalszym ciągu stwarzał groźniejsze sytuacje. W 34 minucie sam na sam z naszym bramkarzem wyszedł zawodnik gości. Wojciech Chomiak w nieprawidłowy sposób zatrzymał go przed polem karnym, a sędzia mógł podjąć tylko jedną decyzję, rzut wolny bezpośredni z przed pola karnego, oraz czerwona kartka dla naszego bramkarza. Chwilę później w miejsce Wojciecha Marciniaka pojawił się rezerwowy w dniu dzisiejszym Bartosz Bronowski. W 43 minucie liczba piłkarzy na murawie się wyrównała. Za bardzo ostry faul zawodnik gości otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę. Do przerwy na Stadionie w Jedlinie-Zdroju nie padła żadna bramka i na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Po przerwie również groźniej zaatakowali gospodarze, jednak prowadzenie obięli goście z Boguszowa-Gorc. W 51 minucie zespół Górnika egzekwował rzut wolny z prawej strony pola karnego. Piłka uderzona przez zawodnika gości przez nikogo "nie niepokojona" wpadła do bramki obok bezradnych zawodników naszego Klubu Sportowego. Zawodnicy Górnika Boguszów-Gorce z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty. W 53 minucie Ireneusz Włochowski pięknym uderzeniem w okienko bramki wyrównał stan meczu na 1:1. Po wyrównaniu stanu meczu obie drużyny starały się zdobyć kolejnego gola, jednak ta sztuka nie udawała się aż do 74 minuty. W tej że minucie spotkania Maciej Kulpa zdecydował się na uderzenie z granicy pola karnego, a piłka wpadła w samo okienko bramki Górnika. W tym momencie na stadionie zapanowała euforia, gdyż nie co dzień prowadzi się z przeciwnikiem występującym dwie klasy rozgrywkowe wyżej. W doliczonym czasie gry za dyskusję z sędzią drugą żółtą kartę otrzymał jeden z zawodników Górnika, i zespół z Boguszowa-Gorc musiał kończyć mecz w dziewiątkę. Wynik już nie uległ zmianie, i to zespół Zdroju Jedlina-Zdrój bo bardzo dobrym meczu wyeliminował kolejnego rywala i gra dalej w Pucharze Polski. Mecz II Rundy odbędzie się w następną niedzielę, 28.11.2010 o godzinie 12:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju, a naszym rywalem będzie zwycięzca meczu pomiędzy Skalnikiem Czarny Bór a Białym Orłem Mieroszów. Dziękujemy zawodnikom z awans do kolejnej rundy i życzymy wygranej w kolejnym meczu, żeby Puchar Polski zawitał do Jedliny-Zdroju również na wiosnę. Warto zaznaczyć, że w kolejnym spotkaniu kibice nie zawiedli i swoim dopingiem ponieśli Zdrój do kolejnego zwycięstwa. Dziękujemy.

KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - KP GÓRNIK Boguszów-Gorce 2:1 (0:0)
0:1 ----- ---------- 51'
1:1 Ireneusz Włochowski 53'
2:1 Maciej Kulpa 74'

Skład Zdroju: Chomiak, Kisała, Łuszczyk, Kacprzak, Kwiatkowski, Marciniak (35' Bronowski), Kulpa, Piwoński (79' Nowak), R. Chabrowski, M. Chabrowski, I. Włochowski (70' Rusiecki).